Zobacz temat - [R45] Pompa wtryskowa nie brzęczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Pompa wtryskowa nie brzęczy

filewalker - Wto Lut 24, 2009 20:09
Temat postu: [R45] Pompa wtryskowa nie brzęczy
Witam,
mam honde civic z silnikiem rovera 2.0 idt 99'. Często zdarza mi się, że przy odpalaniu nie zaświeca mi się lampka świec żarowych i nie słyszę brzęczenia z pompy wtryskowej. Samochód wtedy ciężko zapala, głośno chodzi (klekocze) i jest słaby. Po dłuższej jeździe sam potrafi się włączyć/wyłączyć i wtedy chodzi normalnie. Następnego dnia wszystko się powtarza. Wyczytałem na forum, że pompa wtryskowa powinna brzęczeć przy przekręconym kluczyku -jeszcze bez odpalania. Co może być przyczyną ?

Paul - Wto Lut 24, 2009 20:31

Styki stacyjki, złączki wiązki silnika, przekaźniki, złączki pompy, sama pompa ...
rafalq1 - Wto Lut 24, 2009 21:04
Temat postu: Re: [R45 2.0 itd 00'] pompa wtryskowa nie brzęczy
filewalker napisał/a:
Witam,
mam honde civic z silnikiem rovera 2.0 idt 99'. Często zdarza mi się, że przy odpalaniu nie zaświeca mi się lampka świec żarowych i nie słyszę brzęczenia z pompy wtryskowej. Samochód wtedy ciężko zapala, głośno chodzi (klekocze) i jest słaby. Po dłuższej jeździe sam potrafi się włączyć/wyłączyć i wtedy chodzi normalnie. Następnego dnia wszystko się powtarza. Wyczytałem na forum, że pompa wtryskowa powinna brzęczeć przy przekręconym kluczyku -jeszcze bez odpalania. Co może być przyczyną ?



Po pierwsze masz silnik diesla więc pompy nie usłyszysz bo takiej nie ma w tym silniku.
Po drugie sprawdz świece żarowe i szczelność układu paliwowego.

Brt - Wto Lut 24, 2009 21:09

Cytat:
Po pierwsze masz silnik diesla więc pompy nie usłyszysz bo takiej nie ma w tym silniku.

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#58
;) o taki dźwięk chodzi ;) ... w R25/45 iDT takiego dźwięku chyba nie ma :hm:

thef - Wto Lut 24, 2009 21:12

filewalker napisał/a:
mam honde civic z silnikiem rovera 2.0 idt 99'.
Zatem w profilu możesz wpisać Civic 2.0 iDT a nie r400, podobnie zresztą w tytule wątku ;)