Zobacz temat - Oprogramowanie do zakupionego laptopa w media-markt
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Oprogramowanie do zakupionego laptopa w media-markt

memphisto - Sro Lut 25, 2009 08:04
Temat postu: Oprogramowanie do zakupionego laptopa w media-markt
Witam, kiedyś był tutaj temat taki, w którym mówiliście co trzeba zrobić jak się kupiło np laptopa w media markt i nie dostało ani 1 płytki gdzieś się dzwoniło i oni dosyłali, chcę zrobić format laptopa a nie mam ani systemu ani sterowników nic.. mam laptopa FUJITSU SIEMENS AMILO jakybście mi mogli wskazać tamten temat byłbym wdzięczny ewentualnie wskazać miejsce gdzie mam się zgłosić po płytki
ywis - Sro Lut 25, 2009 08:33

System masz na partycji recovery i po pierwszym odpaleniu notebooka powinieneś sobie zrobić płytki sam, instrukcja w rączki i wszystko będzie jasne co i jak wykonać. Przede wszystkim pierwsze pytanie, to jest takie, czy ten notebooka w ogóle zakupiłeś z systemem?

Nie wiem jak to jest w przypadku FSC, ale jeśli chodzi o HP, Toshiba, Lenovo, to bywa różnie. Raz doślą bez żadnych ponoszenia kosztów ze strony konsumenta, a zaś drugi raz wołają od innego pieniędzy za to, średnia cena za płytki to ok. 100 - 150 zł.

memphisto - Sro Lut 25, 2009 09:33

kupiłem z vistą oryginalna w media markt ale juz pol roku temu nie podoba mi sie bo komp muli i chce format zrobić ale nie mam ani pół sterownika nic.. a pierwsze odpalenie było 6mc temu :P

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 09:34 ]
a w tamtym temacie właśnie ludzią od fujitsu przysyłali do 14 dni płytki :P nie wiem czemu wtedy tego nie zrobiłem :P

ywis - Sro Lut 25, 2009 09:45

Jeśli nic nie usuwałeś z dysku, ani nic wielkiego na partycjach nie robiłeś, to partycja recovery powinna być ok, więc instrukcja do ręki i tam będzie podane jak odpalić instalację recovery z ukrytej partycji i po ponownym zainstalowaniu systemu + wszystkie sterowniki (wszystko to jest na recovery) zrobisz sobie płytki.
memphisto - Sro Lut 25, 2009 09:49

ywis, odnalazłem tamten temat, zadzowniłem do biura obsługi Siemens, podałem dane laprtopa (nr seryjny czy cos ze spodu naklejki) pani powiedziala ze do 7 dni płytki dojdą :)

także dzięki za zainteresowanie :)

Tempest - Sro Lut 25, 2009 19:43

płytki wyślą, okej, ale odpłatnie
ja jak dla jednego klienta załatwiałem takie płytki właśnie do zjebensa to kosztowały one.... już nie pamiętam, ale chyba coś koło 100pln żebym nie skłamał
nie dało się już zrobić recovery bo lapik był już rozjechany i tylko wgranie nowego systemu z płytek mogło pomóc (i pomogło)
więc weź się jeszcze dopytaj czy wyślą ci te płytki gratis

memphisto - Czw Lut 26, 2009 01:12

Tempest, nie zgodze się. Pani wyraźnie mnie poinformowała, że płytki będą na ichkoszt w ramach usługi serwisowej.
kzrr - Czw Lut 26, 2009 08:19

Ja jak kupiłem swojego HP z 1,5 roku temu też nic nie dostałem żadnych płytek, ale za to stronie HP miałem wszystkie potrzebne oprogramowanie do mojego modelu. Wystarczyło ściągnąc, nagrać i do tej pory śmiga aż miło :)
truten23 - Czw Lut 26, 2009 10:12

Naj wygodniej przywrócić wszystko z partycji RECOVERY :ok: Jak jej nie mamy, to najlepiej stworzyć sobie obraz dysku z juz zainstalowanymi programami.

Co do zamulającej visty, to jeśli mamy na pokładnie 3GB Ramu 655MHz i proc przynajmniej 2x1.8GHz to mulić ona nie będzie :ok: