Zobacz temat - [R220 SD] immobilizer problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SD] immobilizer problem

xmen38 - Czw Lut 26, 2009 19:40
Temat postu: [R220 SD] immobilizer problem
Witam
Mam taki oto problem mysle ze to cos z immobi

Zamykajac samochod widac ze immo sie zazbraja.
Po otwarciu niema takiego objawu jak byl wczesniej ze piszczy przy prubie odpalenia , wydaje mi sie ze immo sie nierozbrajaNie da sie odpalic samochodu , slychac tylko stukniecie przy przekreceniu kluczyka.

Mam pytanko czy istnieje jakis sposob aby zresetowac komputer ? - moze to cos da.
A moze znacie jakis inny sposob na rozwiazanie tego problemu.


Pozdrawiam

Firq - Czw Lut 26, 2009 19:50

Miałem podobny Problem i wywaliłem immo z auta i teraz nie mam zadnych Problemów z immo (bo go nie ma) a to jest dość awaryjne urządzonko :)
Pozdrawiam Firq

xmen38 - Czw Lut 26, 2009 20:34

Mechanik ci wywalil czy sam to zrobiles ?
Firq - Czw Lut 26, 2009 20:38

mechanik... nie bardzo.... elektryk samochody i to dobry bo to akurat łatwo skopać ze tak powiem :)
sam nie jesteś w stanie tego zrobić :) Bo w Roverkach Immo i centrala jest w jednej puszcze wiec trzeba sie troche namęczyć :)

czort - Czw Lut 26, 2009 20:42

xmen38, jesli nie mozesz odpalic mozliwe ze spalił sie bezpiecznik od immo alarmu CZ
Bezpieczniki znajduja się pod maska obok akumulatora 15A

xmen38 - Czw Lut 26, 2009 20:57

Bezpiecznik raczej nie , immobilizer sie zazbraja miga dioda po zamknieciu samochodu i alarm tez wyje :/

Jeszcze mam pytanko czy kod do rozblokowania immobilizera znajduje sie na takiej malej karteczce dolaczonej do instrukcji tj. RCL ....FRE .
Bo zabardzo niewiem gdzie go szukac ?

sTERYD - Czw Lut 26, 2009 21:34

na moje oko to Tobie nie działa rozrusznik ;) moze to być automat, albo problemy z samym rozrusznikiem. sprawdź, czy napięcie dochodzi do styku automatu, i czy przechodzi do rozrusznika...
Cytat:
Po otwarciu niema takiego objawu jak byl wczesniej ze piszczy przy prubie odpalenia

o jakie piszczenie Ci chodzi?? :hm:

xmen38 - Czw Lut 26, 2009 21:42

Piszczal imobilizer przy przekreceniu kluczyka ,cichl dopiero po nacisnieciu guzika na pilocie .
Teraz po otwarciu samochodu z pilota od razu gasnie dioda od immo


pozdro

sTERYD - Czw Lut 26, 2009 21:48

Cytat:
Teraz po otwarciu samochodu z pilota od razu gasnie dioda od immo

czyli immo się wyłącza normalnie :cool:
sprawdź ten rozrusznik ;)

czort - Pią Lut 27, 2009 09:58

Więc sprawdź rozrusznik. Bo nawiązując do twego pytania o reset kompa to raczej nic nie da. Możesz jedynie odłączyć akumulator i złączyć na chwile odłączone + i - ze sobą.
Po ponownym podłączeniu akumulatora pilot musi się połączyć z centralką poprzez kilka krotne naciskanie przycisku.
Możliwe.... że problem zniknie.

xmen38 - Sob Lut 28, 2009 09:03

Samochod dzis zabrany przez mechanika , zobaczymy co z tego wyjdzie :twisted:


pozdro



Problem rozwiazany :
Brak styku na przewodzie masowym + zwalony akumulator




Wielkie dzieki za pomoc

pozdro