Zobacz temat - [R618 ] Brak sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618 ] Brak sprzęgła

krzysiekmydlice - Pon Mar 02, 2009 20:40
Temat postu: [R618 ] Brak sprzęgła
witam od dwóch dni miałem tylko "połowe" sprzęgła az do dnia dzisiejszego kiedy całkiem go "brakło" samochód mi stanął na skrzyzowaniu przy przejedzie kolejowym blokując ruch....
po otworzeniu maski i odkręceniu pokrywki z pojemniczka, poziom płynu wynosił "0"
spadła mi sprężyna wracająca sprzęgło a o próbie wbicia jakiegos biegu mogłem tylko pomyslec samochód został "zaciągniety" do mechanika a ten stwierdził ze jest to wina "siłownika sprzęgła" gdyz jest mokry i wyciekł przez niego ten płyn wycenił mi to na 300 zł, chciałbym azeby ktos z was stwierdzil czy podpowiedzial co mogło byc tego przyczyną poniewaz nie znam sie na tym kompletnie i nie chcialbym zeby ktos na mojej niewiedzy zarabiał:-)

sTERYD - Wto Mar 03, 2009 01:40

jeśli chodzi o wysprzęglik, to kusztuje tyle:
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=906
chyba, że wolisz oryginał http://www.tomateam.pl/sk..._dzial=-&c=1326

możesz spokojnie sam wymienić, jeśli potrasisz odpowietrzać hamulce :cool:
to nie jest wysprzęglik osiowy jak w R75 :cool:

krzysiekmydlice - Wto Mar 03, 2009 18:49

nie absolutnie nie potrafie:-)

[ Dodano: Wto Mar 03, 2009 18:53 ]
za pospawanie tłumika wymiane siłownika sprzęgła, kable WN przykręcenie tylnego zderzaka wymiane czujnika domknięcia drzwi podciągniecie hamulca ręcznego policzyli 573 zł - jak myslicie to drogo czy nie?:-) chce poprostu wiedziec czy przepłaciłem hehe

maciej - Wto Mar 03, 2009 22:17

Jak dla mnie trochę dużo.

Ceny warszawskie:
- pospawanie tłumika - 10-20 zł u Tomali
- siłownik sprzęgła - 70zł + 50 zł wymiana
- kable WN - sprawdź w Tomateam (myślę, że jakieś 50 zł)
- podciągnięcie ręcznego i mocowanie zderzaka (jeśli nie wymagały dodatkowych części) 20 zł lub "w ramach całości"

krzysiekmydlice - Sro Mar 04, 2009 17:10

widocznie ja zapłaciłem w cenach dąbrowskich hehe ,wniosek?-przepłaciłem..:-)