Zobacz temat - [R620] SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] SRS

kamil_620_si - Sro Mar 04, 2009 00:13
Temat postu: [R620] SRS
Witam mam pytanie czy wymieniał ktoś z was poduszkę powietrzną od kierowcy wystrzeloną?chce to zrobić na manualu pisze żeby wykręcić poduszkę i dopiero odsłoni się śruba mocująca kierownice!ale luka po wybuchu poduszki odsłoniła śrubę która odkręciłem bez ściąganie poduszki!ale trzymają mnie dwie tasiemki jedną udało się odpiąć ale z druga będzie ciężko!może ktoś wie czy te tasiemki będą jeszcze potrzebne?bo jeśli nie to przetnę i będę miał już z głowy!i kierownice ładnie ściągnę!dla sprecyzowania jedna idzie tak jakby na godzinę 3 (i to z nią mam problem)a druga tak jak na godzinę 6(odpięta)
thef - Sro Mar 04, 2009 00:52

Czy korzystałeś z manualu hondy accord dostępnego na www.hondaaccord.strefa.pl ? Tam jest opisany jakiś zamek złączek (teoretycznie jednorazowy) i może to on powoduje u Ciebie problemy z wyjęciem wtyczki. Wg tego manuala trzeba go najpierw rozpiąć a potem dopeiro można rozłączyć wtyczki.
kamil_620_si - Sro Mar 04, 2009 10:36
Temat postu: SRS
tak z manuala hondy korzystam!ale wygląda ze ten zamek złączek to jest to co trzyma te tasiemki!a ja mam problem z rozpięciem tych tasiemek!a chodzi mi o to czy to są tasiemki jedno razowe albo czy one są ze starej poduszki bo może one mi już nie będę potrzebne!wiec bym je przeciął ładnie ściągną kierownice i bym spokojnie zbadał co i jak!ale boje się czy w nich nie biegnie np przewód od klaksonu!i żebym czegoś sobie nie zepsuł!
NEOSSS - Sro Mar 04, 2009 11:57

Wez TORX T35 i odkrec poduszke, wyciagnij ja i odepnij kostki, jedna zolta od poduszki, druga czarna od tasmy, nastepnie klucz 19 i odkrecasz kierownice, zdejmujesz ja stukajac az zejdzie z wielowypustu, odpinasz kabelek od klaksonu i gotowe...
Nic nie tnij bo tasma moze byc dobra a nie potrzeba wydawac 50zl na kolejna :mrgreen:

kamil_620_si - Sro Mar 04, 2009 15:21

problem w tym ze nie mam tych kluczy terex!!bo tak to wszystkow ydaje sie proste!patrzac na manualu!