Zobacz temat - [R200 1.4Si 97r] WILGOTNY BAGAżNIK przez lampy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 97r] WILGOTNY BAGAżNIK przez lampy

Himen - Pon Mar 09, 2009 20:02
Temat postu: [R200 1.4Si 97r] WILGOTNY BAGAżNIK przez lampy
Dzisiaj zdjąłem w końcu tapicerkę w bagaju i zauważyłem największe zawilgocenie od lamp... teraz pytanie uszczelnić .... silikonem to wiem :) heh ale teraz gdzie dokładnie?? w jaki sposób?? od zewnątrz od lamp?? czy od środka od blachówy??
czort - Pon Mar 09, 2009 20:11

Himen, zobacz ten post http://forum.roverki.eu/v...woda++bagazniku

w innym poscie na podobny temat

dobryziom napisał/a:
Cytat:
prawdopodobnie cieknie ci za lampami częsty przypadek...
wykręcić lampy
wyczyścić
zamontować
uszczelnić ładnie sylikonem i problem powinien zniknąć

poszukaj a napewno znajdziesz

Himen - Pon Mar 09, 2009 20:24

dzięki ale u mnie zacieki są z obu stron...:/
Brt - Pon Mar 09, 2009 20:35

Proponuję ponowne uszczelnienie obu tylnych lamp :ok:
Himen - Pon Mar 09, 2009 21:07

a co proponujesz najlepiej w roli uszczelniacza?? bo podobno od silikonu szybciej rdza idzie...??
PTE - Wto Mar 10, 2009 11:27

Spokojnie możesz użyć silikonu, tyle że o odczynie neutralnym - bez charakterystycznego "octowego" zapachu. Np. taki będzie odpowiedni.
szymon1986 - Czw Mar 12, 2009 12:38

Panowie ja też mam wilgoć w bagażniku :( po lewej stronie,nawet zauważyłem na tej wykładzinie po lewej stronie delikatny biały meszek :( pleśń? czym to zwalczyć?z góry dzięki za odpowiedź,pozdro
krystianmen - Czw Mar 12, 2009 21:11

W poprzednim tygodniu walczyłem z tym problemem, przez tydzień nawet potrafiło nalecieć połowę za pasówki :twisted:

A od tygodnia jeżdżę już z suchutkim bagażnikiem, a mamy teraz okres, że pada codziennie :mrgreen:

Najlepiej pójść do sklepu i kupić klej do lepienia szyb samochodowych (prawie jak silikon) i teraz wystarczy pokleić dosłownie dwa miejsca w naszym rowerku ;)

Pierwsze: Musimy wyciągnąć relingi (te czarne na dachu) i zobaczymy, że na łączeniu widać malutkie pęknięcia. Wystarczy użyć naszego kleju i po długości zalepić.

Drugie miejsce to, gdy otwieramy bagażnik koło zawiasów jest łączenie dachu z całą karoserią (zazwyczaj w naszych rowerkach jest tam rdza) czyścimy i zalepiamy na całym łączeniu.

Koszt to 20 zł, czas roboty 30min a naprawdę wody nie ma :twisted: Wkurzające było wyciąganie co tydzień sporej ilości wody z tamtego miejsca.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Mar 12, 2009 21:14 ]
Wcale ta woda nie musi cieknąć przez nieszczelne uszczelki koło lamp.
Na samym początku też myślałem, że to przez uszczelki koło lamp :cool: A okazało się jak wyżej.

Bidi - Czw Mar 12, 2009 21:44

ja dzis walczylem z tym i zobaczymy uszczelnilem lampy ;) a zdejmowalem reling tzw :) i kurde nic tak nie bylo widac jakis pekniec i kolo zawiasow tez nie :) ale jak sie lalo wode kolo lamp to cieklo ale zobaczymy jutro umyje autko jesli bedzie znow lalo sie to trzeba tam szukac przyczyny ;)