Zobacz temat - [R214 si] Kontrolka prawego kierunkowskazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si] Kontrolka prawego kierunkowskazu

jaromas - Pon Mar 09, 2009 20:22
Temat postu: [R214 si] Kontrolka prawego kierunkowskazu
Witam, jestem nowy :) dzisiaj kupiłem rovera 214 is ale mam mały problem z kontrolką od prawego kierunkowskazu. mianowicie nie świeci(czasami załączy na chwilę) i gdy jest włączony ten kierunkowskaz to przerywacz tak śmiesznie szybko pyka... Czy dostęp do niej jest bardzo uciążliwy? trzeba jakoś specjalnie ściągać deske? jakby był ktoś tak miły to jak właściwie ściąga się tą deske bo nie chce niczego wyrwać ani wyłamać a na forum nie mogę znaleźć... z góry dzieki za odpowiedz
Brt - Pon Mar 09, 2009 20:46

szybkie pykanie kierunku i nieświecenie kontrolki zazwyczaj jest spoodowane niedziałaniem którejś z żarówek .... posprawdzaj styki i jeszcze jedno przy włączaniu kierunku poruszaj dźwignią od kierunków .... może to ona nie styka dokładnie :ok:
jaromas - Pon Mar 09, 2009 20:51

dzieki, sprawdze to ale jeszcze pytanie odnośnie ściągania tego elementu gdzie są zegary i te kontrolki. trudno to się ściąga? trzeba coś podważać albo dodatkowo ściągać? czy tylko śróbki które widać sie odkręca i odchodzi? bo nie chce nic uszkodzić w roverku :) pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Brt - Pon Mar 09, 2009 21:03

te co widać + dwie schowane pod gumą ... kierownica w dół i tam jest taka guma wtedy widoczna a pod nią dwie śrubki od zegarów ... reszta to pikuś :ok:
jaromas - Wto Mar 10, 2009 21:25

Już zlokalizowałem usterke.. coś jest z wiązką od bezpieczników, ktoś wymontował alarm i jest troche taśmy izolacyjnej jak sie potarga to to działa a czasami znowu jest jak było :/ będe musiał pokolei wszystko sprawdzić
UNG - Sro Lip 04, 2012 15:38

Cześć jestem tu nowy ;) Mam problem dotyczący prawego przedniego kierunkowskazu, ale gdy włączam prawy kierunkowskaz raz działa dobrze a raz zaczyna szybko migać jakby był problem z żarówką(żarówki całe o tej samej mocy itp.), oczywiście wtedy prawy przedni kierunek nie działa. Po otwarciu maski lekko dokręcam motylek od kierunku i działa normalnie jakieś kilka minut po czym wraca do wariowania. Lampy wymieniałem na jakieś zamienniki, ale nie było problemu żadnego wcześniej. Co dziwne dziś, jeżdżąc po mieście kierunek zachowywał się jeszcze dziwniej, działał normalnie czasem migając szybciej (pali mi się od jakiegoś czasu kontrolka SRS), ale wątpie żeby kierunek był z tym jakoś związany.
Pozdrawiam. :mrgreen:

brkzzz - Wto Lip 10, 2012 13:30

UNG, sprawdź bezpieczniki w pierwszej kolejności.
UNG - Czw Lip 12, 2012 16:49

brkzzz napisał/a:
UNG, sprawdź bezpieczniki w pierwszej kolejności.



Bezpieczniki i przekaźniki całe. Co się okazało, strasznie błaha sprawa, metalowe "uszka" w motylku się rozgięły.

Dzięki i pozdrawiam.




P.

brkzzz - Czw Lip 12, 2012 17:57

To zazwyczaj jest jakaś pierdoła, tylko czasami trzeba poświecić mnóstwo czasu na jej zlokalizowanie, dobrze że Tobie szybko poszło :)