Zobacz temat - [216Si 97r.]Centralny zamek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216Si 97r.]Centralny zamek

Raval - Czw Mar 12, 2009 18:33
Temat postu: [216Si 97r.]Centralny zamek
witam,
najprawdopodobniej mam jakieś zwarcie gdzieś na siłowniku w zamku centralnym, chciałbym to zrobić bo to jest przyczyna tego ze mi akumulator siada. chciałem odłączyć centralny i mieć to z głowy ale mechanik stwierdził, ze centralny jest razem z autoalarmem i immobilizerem podpięty pod ten sam bezpiecznik wiec to odpada.
napiszcie co najlepiej zrobić w takiej sytuacji, jako ze już dawno bylem z tym problemem w warsztacie to nie wiem czy dobrze pamiętam ale mechanik powiedział coś o założeniu nowego alarmu.
dajcie znać co powinienem zrobić i czy polecacie jakichś elektromechaników w Katowicach i okolicy.
z góry dzięki za pomoc.pozdrawiam

emes - Czw Mar 12, 2009 18:46

Raval napisał/a:
napiszcie co najlepiej zrobić w takiej sytuacji, jako ze już dawno bylem z tym problemem w warsztacie to nie wiem czy dobrze pamiętam ale mechanik powiedział coś o założeniu nowego alarmu.


Najprościej to chyba wymienić siłownik w "wadliwych" drzwiach :-)

Firq - Czw Mar 12, 2009 23:31

dokładnie jak kolega emes, napisał wymienic najlepiej siłownik w drzwiach!!
Biorąc pod uwage nowy alarm czy odciecie alarmu który jest razem z immo i centralnym wymiana siłownika najtaniej wyjdzie :)
wiec wymień silownik i bedziesz miał spokój i centralka bedzie sprawna :)
Pozdrawiam Firq

thef - Czw Mar 12, 2009 23:48

Hehe. Sorry, że trochę OT, ale płakać się chce. Mechanik nie radzi wyjąć bezpiecznika, bo ten nie jest tylko od centralnego, to proponuje wstawienie nowej instalacji. Luuz. A nie prościej poszukać zwarcia? Może mechanik powinien powiedzieć, sorki, ale nie znam się na tym, jedź do elektryka lub elektromechanika. Tak, ale to by była ujma straszna. Szukaj fachowca, który przynajmniej miernik potrafi obsłużyć albo skierować do odpowiedniego specjalisty, a nie udawać, że zna się na wszystkim. Tępmy dziadostwo w warsztatach, nie możemy wiecznie nabijać kieszeni obibokom.
Brt - Pią Mar 13, 2009 00:11

eee ....... standardowo pewnie wiązka klapy zdechła ;)
thef - Pią Mar 13, 2009 00:30

Brt napisał/a:
eee ....... standardowo pewnie wiązka klapy zdechła ;)
Jasny gwint, tak mnie zdenerwowało podejście mechanika do tematu, że nawet standardowa przypadłość nie przyszła mi do głowy ;)
Raval - Pon Mar 16, 2009 07:56

wielkie dzieki panowie, w takim razi odwiedze inny warsztat z normalnym elektromechanikiem :mrgreen:
pozdrawiam