Zobacz temat - [R620] Brak iskry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Brak iskry

lu_cky - Pon Mar 16, 2009 11:36
Temat postu: [R620] Brak iskry
Witam mam taki problem ze wczoraj sobie jechałem swoim roverkiem i nagle po 13km zgasł i już nie odpalił. Okazało się że nie ma iskry na żadnej świecy. Wziąłem manuala i sprawdziłem najpierw cewkę. według instrukcji opór ma być miedzy A i B - 0.6 do 0.8 ohma a między A i wysokim napięciem - 13 do 19 kilo ohma a u mnie jest miedzy A i B ok. 1.2 a między A i WN - 11.5 kilo ohma. Według manuala powinienem wymienić cewkę ale ja jeszcze chciałem się upewnić czy na pewno ponieważ cały srodek ukladu zaplonowego wyglada na niemal nowy i poprzedni wlasciciel chyba wlasnie mowil ze wymienial uklad zaplonowy i niechcial bym na darmo kupowac tej cewki. Druga sprawa to kopulka ukladu zaplonowego i palec rozdzielacza maja troche podpalone te styki wiec wyczyscilem ale to nie pomoglo, to rowniez mysle wymienic ale mysle ze to raczej nie jest powodem tej usterki bo chyba by tak nagle nie stalo sie to co sie stalo jakby wlasnie byly powodem te styki.
Wiec czy te roznice oporu sa na tyle duze ze swiadczy to ze cewka jest padnieta? i ew. co mam jeszcze sprawdzić? Jest tam jeszcze iskrownik o którym nie pisze jak sprawdzić ale sprawdzilem przewody ktore sa podpiete do iskrownika i jest na nich napiecie akumulatora tak jak ma byc.

mcteusz - Pon Mar 16, 2009 11:47

Zajrzyj tu:
http://forum.roverki.eu/v...=honda+zap%B3on
Prawdopodobnie wina cewki, ale na bank nie potwierdzę.

lu_cky - Pon Mar 16, 2009 12:31

Dzieki niewiem czemu ale nie znalazlem tego postu. Wiec zaczne od wymiany cewki a zastanawiam sie jeszcze nad kopulka i palcem rozdzielacza czy lepiej kupic caly uklad zaplonowy uzywany bo mozna juz kupic za ok 100zl czy wszystko nowe i i wtedy za sama cewke musze dac ok 70zl. hmm jesli chodzi o cewke to nie problem bo przeciez uzywana powinna byc ok ale co z kopulka przeciez jak kupie uzywane to tez niesadze zeby bylo nie przypalone. Co myslisz o tym?
mcteusz - Pon Mar 16, 2009 12:44

Używanej kopułki i palca bym nie kupował- nowe nie są tak tragicznie drogie. W aparacie nic więcej raczej nie powinno się popsuć, a na używaną cewkę nie masz gwarancji i nie będziesz wiedział ile pochodzi. Ze względu na to, że te cewki lubią padać, kupiłbym nową.
Wydaje się, że jak zainwestujesz 100-150zł w nowe części do aparatu zapłonowego, to będziesz miał problem rozwiązany i raczej (podkreślam raczej) na długi czas będziesz miał spokój, a z używkami nigdy nie wiadomo...

lu_cky - Nie Mar 22, 2009 22:20

Nowa cewka zalatwila sprawe. Dzieki za pomoc Pozdrawiam