Zobacz temat - [R200 1.4 16V?] Kilka problemów początkującego kierowcy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V?] Kilka problemów początkującego kierowcy.

Grzabek - Wto Mar 17, 2009 21:06
Temat postu: [R200 1.4 16V?] Kilka problemów początkującego kierowcy.
Witam !

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc oficjalnie chciałbym się przywitać ;)

Problem dotyczy dosyć specyficznej natury , może przedstawię listę problemów ;)

-Mam problem z licznikiem prędkości - Bowiem podczas deszczu (dużej wilgotności powietrza)
podczas uruchamiania silnika chwilowo włącza się na desce lampka "Od poduszek powietrznych" przejadę 5km i licznik prędkości całkowicie się wyłącza , działa jedynie obrotomierz ;(
-Miernik stanu paliwa - z tego co słyszałem , niektóre modele rovera mają tylko "kilu poziomowy" wyświetlacz stanu paliwa - czy to może oznaczać , że będę wiedział jedynie kiedy mam pełny zbiornik ,3/4 , 2/4 , 1/4 i 0 ? Bo jeśli dobrze zrozumiałem przekaz tak to działa
(albo mam zepsuty pływaczek w zbiorniku paliwa ponieważ zalałem chłopaka za 50 zł i wskaźnik po przejechaniu prawie 100km wisi dalej w pozycji 1/4 - czy może to być uszkodzenie ?

- Trochę większy problem ,wynikający z niewiedzy człowieka i bycia "napalonym na samochód" . Jestem bowiem właścicielem rovera , z dosyć specyficznym modelem silnika.
Z tego co wiem rover 200 w 1.4 Benzyna występuje jedynie w 2ch wersjach - 1.4i i 1.4 Si

Czy, więc jest silnik 1.4 16v ? Mechanik stwierdził , że rover od rocznika 99 dla jakiegoś kraju wypuścił serię samochodów z silnikiem od Renault ;(

Jeśli ktoś wie coś na temat tego silniczka , zwłaszcza jego spalanie oraz moc , byłbym naprawdę wdzięczny za informację

Z góry dziękuję

ywis - Wto Mar 17, 2009 21:11

Daj zdjęcie silnika, a co do silników Renault, to nie słyszałem o czymś takim, o silnikach Hondy tak, ale nie Renault.
wild_weasel - Wto Mar 17, 2009 22:07

Witaj, Grzabek!
Grzabek napisał/a:
Mechanik stwierdził , że rover od rocznika 99 dla jakiegoś kraju wypuścił serię samochodów z silnikiem od Renault ;(

:hahaha: Dobre, dobre :D
1.4i to silnik o mocy 75KM i 8 zaworach. 1.4Si to silnik o mocy 103KM i 16 zaworach.
Silnik 1.4 8V Twój silnik zapewne nie wygląda tak.
Silnik 1.4 16V Prędzej tak
Silnik 1.6 16V albo tak :)
Wskaźnik poziomu paliwa często żyje własnym życiem, ale o tym było już mnóstwo postów na forum. Na pewno coś wyszukasz na temat.

MiL999 - Czw Mar 19, 2009 16:02

Hehe mi tez kiedys jeden tak powiedzial. Mam wersje 8V i wmawiał mi ze to Renault. Na szczęście nic przy nim nie robil :)