Zobacz temat - [r25 2.0 idt. 2001r] jak zmniejszyć obroty na biegu jałowym?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25 2.0 idt. 2001r] jak zmniejszyć obroty na biegu jałowym?

wacek - Pon Mar 23, 2009 14:04
Temat postu: [r25 2.0 idt. 2001r] jak zmniejszyć obroty na biegu jałowym?
Jak mogę zmniejszyć obroty na biegu jałowym ?? Utrzymują się na około troszeczkę ponad 1000 a powinny być około 850.
Potencjometr i linka nie zacinają się
W czym może być problem?

zouza - Pon Mar 23, 2009 14:12

Nie wiem jak w dieslu, ale w benzynie na zimnym silniku obroty trzymają się właśnie trochę ponad 1000 dopiero potem spadają do 850.
Mam ostatnio jakieś zaćmienia, ale z tego co pamiętam obroty reguluje się na przepustnicy.

wacek - Pon Mar 23, 2009 14:14

u mnei na ziomnym są troszkę wyższe a potem spadają i zostają włąsnie powyzej troszkę 1000
namiko - Pon Mar 23, 2009 14:53

wacek, tylko mnie nie wyśmiej, bo się nie znam na dieslach. U mnie też tak było i przyczyną był silniczek krokowy. Musiałam wymienić. Ale nie wiem czy diesle też mają krokowca.
thef - Pon Mar 23, 2009 15:04

Wacek, kiedyś pytałem forumowych mechaników od czego zależy wysokość obrotów na biegu jałowym w dieslu serii L z pompą elektroniczną, ale nikt mi na to nie odpowiedział, zatem to co napiszę może nie być w 100% prawdą i może od czegoś one jeszcze zależą. Z tego co się zorientowałem i z tego co przekazał mi Skiba po rozmowie z pompiarzem obroty te można ustawić jedynie poprzez korekcję nastawnika dozującego paliwo. Ich zły poziom może wynikać albo ze złego ustawienia owego nastawnika albo z jego zabrudzenia.
wacek - Pon Mar 23, 2009 19:18

Dzięki
muszę udać się do mechanika więc
acha - nie śmieję się z silnika krokowego, bo też na początku tak myślałem, ale już wiem, ze w dieslu nie ma tego silniczka
Ale dzięki za chęci