Zobacz temat - [R414] Benzyna w oleju - wymieniać olej?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Benzyna w oleju - wymieniać olej?

Symen - Sro Mar 25, 2009 09:32
Temat postu: [R414] Benzyna w oleju - wymieniać olej?
Witam
W wyniku wielu (powyżek 150 - ciu) prób nieudanego odpalenia auta do oleju dostało sie sporo niespalonej benzyny. Olej wręcz śmierdzi benzyną.
Czy jak już naprawiony zostanie silnik i będzie on prawidłowo odpalał musze wymienić olej i filtr?
Czy benzyna w oleju może zaszkodzić silnikowi?
Czy też ulegnie wypaleniu podczas pracy silnika?
Dziękuję za odpowiedzi.

buja4 - Sro Mar 25, 2009 09:41
Temat postu: Re: [R414 1.4 16v LPG 97r] Benzyna w oleju - wymieniać olej?
Symen napisał/a:
Witam
W wyniku wielu (powyżek 150 - ciu) prób nieudanego odpalenia auta do oleju dostało sie sporo niespalonej benzyny. Olej wręcz śmierdzi benzyną.
Czy jak już naprawiony zostanie silnik i będzie on prawidłowo odpalał musze wymienić olej i filtr?
Czy benzyna w oleju może zaszkodzić silnikowi?
Czy też ulegnie wypaleniu podczas pracy silnika?
Dziękuję za odpowiedzi.

Olej zawsze trochę śmierdzi benzyną. Jeżeli mówisz że wyraźnie czuć benzynę w oleju to bym go wymienił, ponieważ benzyna rozrzedza olej co powoduje gorsze smarowanie silnika i jego szybsze zużywanie. Koszt wymiany oleju z filtrami zamknie się w powiedzmy około 150zł i na 10kkm masz spokój więc nie ma co się zastanawiać i wymieniać olej

Symen - Sro Mar 25, 2009 10:02

Wymieniać :( Kurcze wymieniałem 1000 km wcześniej.
buja4 - Sro Mar 25, 2009 10:04

Symen napisał/a:
Wymieniać :( Kurcze wymieniałem 1000 km wcześniej.

ee to bym się nie martwił pojeździł bym na tym oleju tylko skrócił czas następnej wymiany np wymienił bym go za 5000 km.

Paul - Sro Mar 25, 2009 10:12

buja4 napisał/a:
ee to bym się nie martwił
Zależy ILE tej benzyny w oleju jest :P
Ja bym chyba nie ryzykował :/

Wojtek - Sro Mar 25, 2009 11:45

Zastanowiłbym się dlaczego benzyna dostaje się do oleju. Minimalne jej ilości trafiają tam zawsze lecz w przypadku gdy czuć zapach w oleju daje to do myślenia. Dlaczego nie chciał Ci odpalić?
michone - Sro Mar 25, 2009 11:52

mozeby tak spuscic olej zostawic na 12h zeby odparowala benzyna?? dolac 1l nowego i spowrotem zalac ?? :)
R-200 - Sro Mar 25, 2009 21:22

Najpierw poszukaj przyczyny tak bogatej mieszanki paliwa a potem natychmiast zmień olej.