Zobacz temat - [R416] Buły na oponach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Buły na oponach

dawidd - Sro Mar 25, 2009 22:30
Temat postu: [R416] Buły na oponach
Witam
Mam taki nietypowy problem z tylnim zawieszeniem w moim R - jeździłem 1 sezon na letnich gumach uniroyal - w obu tylnich kołach zrobiły sie buły, nierówności na calej szerokości opony - myślałem ze to jakaś wada opon- sa z roku 2006 a wiec w miara młode - a dziś patrzą i moje zimowki tez cos podobnego spotkało - prawe tylne koło ma lekka nierówność - pękniecie siatki chyba. Czym może być to spowodowane? amory sa KYB gazowe o sprawności ok 60% Co może być przyczyna ze cos takiego dzieje sie z opona? Zbierznosc jest ok., opony nie sa „zbierane„ po bokach

AndrewS - Sro Mar 25, 2009 22:56

a za ostro nie jezdzisz przypadkiem po krawężnikach ??
rybakowy - Sro Mar 25, 2009 23:03

Hmm dziwne troche,jak by to było tylko na jednym komlecie to mozna by pomyślec ze KORDY strzeliły w oponie i ja poskręcało ale ze następny komplet tez wykończyłeś to juz troche dziwne,moze cisnienie nie te w oponach ma byc miedzy 2.0-2.2 :shock:
dawidd - Czw Mar 26, 2009 07:51

krawężniki - nie przecież to na tyle, nie podjeżdżam z rozpędu tyłem na krawężniki J, ciśnienie 2,0. Teraz mam zamiar kupić nowe i boje się ze 500zl pójdzie w błoto
truten23 - Czw Mar 26, 2009 09:30

A te Twoje stere oponki masz od "nowości"?? może poprostu iały uszkodzony kord i tak się złożylo że i letnie i zimowe... :roll: Od samego zawieszenia opony się nie uszkodzą, uszkadzają się właśnie od dziur, albo krawężników. Szczególnie jak są niskoprofilowe.
dawidd - Pią Mar 27, 2009 13:16

na letnich było auto kupione, natomiast zimowki wziąłem od ojca - miały 1 sezon i jeździły na partnerze (on je kupił nowe). Ja pierwsza zimę nie narzekałem - dopiero teraz zobaczyłem ze cos jest nie tak bo łożysko zaczęło szumieć na tym kole co jest buła. Jeżeli od zawieszenia nie uszkodzę opony to już sam nie wiem- kiedyś pytałem w serwisie ogumienia i powiedzieli mi ze od amorów może sie cos takiego dziać - ale nie wiem czy to prawda
SeniorA - Pią Mar 27, 2009 14:15

jest dużo przyczyn wybrzuszania się opon , ale najczęstrze to : wysokie ciśnienie lub niskie, postój auta przez długi czas bez przetaczania nawet o kilkanaście cm. zbyt duży luz łożyska piasty a nawet brak wyważenia kół i wadliwe działanie mechanizmu hamulcowego ( bęben / szczęki ).