Zobacz temat - [r25 idt 2001r.] szczotki rozrusznika??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25 idt 2001r.] szczotki rozrusznika??

wacek - Pią Mar 27, 2009 19:00
Temat postu: [r25 idt 2001r.] szczotki rozrusznika??
Otóż kolejny mam problem:
Gdy chcę odpalić samochód, to po przekręceniu kluczyka przygasa kontrolka akumulatora i nie dzieje się nic.
Ale zauważyłem, że w takiej sytuacji wystarczy delikatnie ruszyć samochód na biegu i wtedy bez prolemu kręci rozrusznik i odpala.
Czy to będzie wina szczotek na rozruszniku? Może są za krótkie już wieszają się????
Czy problem tkwi w czymś innym?
Gdzie w tym roverze przy tym silniku diesel szukać ewentualnie tego rozrusznika??

R-200 - Pią Mar 27, 2009 20:54

Wyczyść klemy i popraw masy, używaj szukajki, chyba umiesz? :lol:
wacek - Pią Mar 27, 2009 21:17

nie, nie - to nie klemy, bo przygasa tylko kontrolka akumulatora.Nawet światłą nie przygasają.
Brt - Pią Mar 27, 2009 23:46

wacek napisał/a:
Gdzie w tym roverze przy tym silniku diesel szukać ewentualnie tego rozrusznika??

pod filtrem powietrza u góry skrzyni :ok: wygląda na wieszające sie szczotki, lub coś z automatem rozrusznika :hm:

wacek - Sob Mar 28, 2009 06:49

czy wie ktoś jak wyciągnać ten rozrusznik?
sTERYD - Sob Mar 28, 2009 12:39

na prawdę prosto się wyciąga, wystarczy spojrzeć :cool:
chyba we wszystkich samochodac tak samo jest mocowany.
Najpierw odłączasz akumulator (możesz najpierw jeszcze sprawdzić gdzie jest buba, bo jak masz problem z automatem to połowa roboty :cool: )
Później masz 3 śruby wzdłuż rozrusznika, którymi przykręcony jest do bloku sprzęgła. i ewentualnie podpórkę z tyłu.
jak już to odkręcisz i odłączysz kable to rozrusznik wychodzi wzdłuż (w kierunku lewego koła) bez problemu :cool:

iktorn73 - Wto Mar 31, 2009 16:46

Być może wyrobione tulejki w rozruszniku i stają "dęba".
ezy - Wto Mar 31, 2009 16:52

Ja pół roku temu miałem podobny problem, francuz w schowku był remedium - stuku puku w rozrusznik i jechał.
Problem był z automatem.
Ale równie dobrze moze to wskazywać na szczotki - jedno z tych dwóch bym obstawiał.