Zobacz temat - [R ALL] Filtr stożkowy a gaz w aucie ... ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R ALL] Filtr stożkowy a gaz w aucie ... ??

andrzejziom - Nie Mar 29, 2009 12:48
Temat postu: [R ALL] Filtr stożkowy a gaz w aucie ... ??
Jak w temacie chciałbym zaczerpnąć info ... bo są różne opinie ze gdy się ma lpg w aucie to samochód na stożku gaśnie ? jak jest u was ... ??
Tomek1212 - Nie Mar 29, 2009 13:36

Ja mam u siebie stożek (zamontowany z przymusu, nie ze względu na "tuning") i przy blosie chodzi bardzo ładnie. Owinięty jest cienką gąbką, żeby nie warczał jak typowy stożek.
andrzejziom - Nie Mar 29, 2009 13:54

acha ale ja u siebie nie mam blosa
Zukowaty - Nie Mar 29, 2009 14:11

Może gasnąć bo czesto robi się zwężki w ukłądzie ssania żeby nie gasł.
marcinmarcin - Pon Mar 30, 2009 20:14

Problemem jest to że przy I i II generacji gaz musi zostać "zassany" niczym w silnikach gaźnikowych. Jeżeli zakładasz stożek który ma mniejsze opory to spada podciśnienie w dolocie i trudno jest ustawić liniowy przebieg mieszanki przy różnych obrotach - zwłaszcza przy wolnych. Ale są tacy którym się to udaje... podobno ;)
Perez - Nie Kwi 05, 2009 16:48

Znajomy w peugeocie 405 1.9 mial gaz i jak zalozyl stozek to mu sie dziwnie krecil ten samochod. Nie mogl od razu depnac, tylko musial stopniowo i nierowno chodzil na wolnych.

Ogolnie z tego co wiem to stozek jest rozwiazaniem kiepskim wszedzie, no chyba, ze jak kolega wyzej ma sie mocno zmodyfikowane auto.

Tomek1212 - Nie Kwi 05, 2009 23:25

W tym peugeocie miał taki problem, ze przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu silnik dławił się powietrzem. Normalny filtr powietrza stawia opór, natomiast przy stożku przepływ jest znacznie większy.