Zobacz temat - [R200 1.4 16V Silverstone '99] problem z podpięciem radia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16V Silverstone '99] problem z podpięciem radia

introooz - Nie Mar 29, 2009 20:43
Temat postu: [R200 1.4 16V Silverstone '99] problem z podpięciem radia
Kolejny mały, aczkolwiek irytujący problem..
Otóż próbowałem dzisiaj podpiąć radio i spotkała mnie niemiła niespodzianka.. Kostki które są fabrycznie zamontowane nie do końca pasują.. Tzn. jedna z nich, ta dolna wchodzi idealnie, natomiast górna, ma dziwną wypustkę z jednej strony. Uniemożliwia to wsadzenia jej do końca, cały czas jest luźna i wypada.. Zastanawiam się czy są (a jeśli są to jakie i ile kosztują) jakieś przejściówki.. Jeśli nie to chyba po prostu utne ją jakimś pilniczkiem i po problemie.. Co myślicie??

Rain - Nie Mar 29, 2009 21:02

u mnie kostki pasowaly, byly uniwersalne ISO
introooz - Nie Mar 29, 2009 21:15

moze to oznaczać ze było coś z nimi kombinowane?? Dziwna sprawa...
Chyba jednak "upiłuję" tą wypustkę i będzie po sprawie..

R-200 - Nie Mar 29, 2009 21:22

Zrób zdjęcie i pokaż jakie masz wtyki. Powinny być normalne ISO, czarna i beżowa. :cool:
Rain - Nie Mar 29, 2009 21:30

a nie wkladales jej zle o 180stopni?
introooz - Nie Mar 29, 2009 21:41

Nie ma takiej mozliwości zebym ją wsadzał odwrotnie.. Z jednej strony ma zatrzask, który powinien wejsć w wycięcie w gniazdku radia.. I tak ma jedna z nich.. Druga ma z jednej strony zatrzask a z drugiej taką dziwną małą wypustkę..
truten23 - Pon Mar 30, 2009 11:36

Kolego, Twoje kostki powinny mieć taki kształt:
introooz - Pon Mar 30, 2009 15:51

No właśnie nie wyglądają tak..Ale mniejsza z tym ;) Obciąłem przeszkadzający kawałeczek plastiku i wszystko gra.. Wszystko tzn tylko prawy głośnik hehe.. Przy okazji, jak ściągnąć maskownice od głośnika (w których miejscach ma zatrzaski) żebym jej nie połamał??
Brt - Pon Mar 30, 2009 15:57

introooz napisał/a:
Przy okazji, jak ściągnąć maskownice od głośnika (w których miejscach ma zatrzaski) żebym jej nie połamał??

Trzeba zdjać cały boczek :P ale to prosta operacja ;)

introooz - Pon Mar 30, 2009 18:47

Wygrzebałem kable i okazało się że ktoś przy nich wcześniej majstrował.. Obie kostki są podpięte "na krótko" i zabezpieczone za pomocą czarnej taśmy izolacyjnej :) rozplątam to złoże jeszcze raz porządnie, może tam gdzies nie styka i dlatego lewy głośnik nie działa..Bez sensu by było rozbierac boczek nie?? ;D :D
MalyNicki - Wto Mar 31, 2009 05:12

Podłącze się pod temat i zapytam. Ja w swoim 416 mam całkiem inne kostki i jest ich kilka tzn. chyba z 6 do głośników i jeszcze z 2 inne zaznacze że mam orginalne radio na którym juz nic nie widać a chciałem wymienić ale bym musiał przerobić kable na iso i zastanawiam się czy są jakieś przejściówki??
truten23 - Wto Mar 31, 2009 09:16

Kolego, w moim 416si były od razu kostki iso.