Zobacz temat - [R420] Problem z wyjęciem skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Problem z wyjęciem skrzyni biegów

frugodh - Pon Mar 30, 2009 17:45
Temat postu: [R420] Problem z wyjęciem skrzyni biegów
Witam,
potrzebuje zmienić kolo zamachowe w 420 si benzyna z 99 roku. Skrzynia jest tak blisko wahacza lewego koła że nie mam pomysłu jak ją wyciągnąć? może jest na forum ktoś kto wie jak to zrobić? Widzę możliwość wyjęcia skrzyni tylko po uprzednim wyjęciu belki przednich wahaczy albo górą razem z silnikiem ale ile to roboty, zapewne jest jakaś inna metoda. Bardzo dziękuje za waszą pomoc. W serwisie rovera za wyjęcie skrzyni zawołali mi 2 tysiące :| .Mój mechanik powiedział że zrobi to za 300-400 ale sam nie wie teraz jak ją wyjąć bez ruszania belki wahaczy.

Brt - Wto Mar 31, 2009 09:54

ktoś pomoże ?? :roll:
NEOSSS - Wto Mar 31, 2009 11:44

frugodh, Przesuncie silnik na poduszkach, wypnij zwrotnice oraz poloske i skrzynie opuscie przodem od strony silnika a potem tylem....
frugodh - Wto Mar 31, 2009 18:55

dzwoniłem dzisiaj dom serwisu rovera na starorudzkiej i się dowiedziałem że skrzynie wyjmują górą razem z silnikiem. Ogólnie jestem rozczarowany tym autem, uważam że jest to marka bardzo awaryjna, autem jeździłem rok czasu zrobiłem nim niecałe 10 tysięcy a ciągle jakieś naprawy.