Zobacz temat - [R416] Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni

dawidd - Sro Kwi 01, 2009 08:25
Temat postu: [R416] Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni
Witam
Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów? Na miarce która jest na skrzyni nie ma zaznaczonej żadnej podziałki nim/max, u mnie na zimnym silniku jak wyciągam ta miarkę jest ślad oleju ledwo na samym koniuszku miarki - mało? ile powinno być?

Stacho - Sro Kwi 01, 2009 08:57
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Niedawno pisałem o tym, mógłbyś poszukać,ale jak ci się nie chce, to masz:

Chcąc sprawdzić poziom oleju, ew. go uzupełnić, konieczny jest kanał, gdyż dostęp do śrub jest od spodu, a ich umiejscowienie pokazuje poniższa fotka. Tak jest w 45-ce, przypuszczam, że w 416-ce również.
Jak pomogłem to ok, jest przycisk "Pomógł"pozdr....

--------------------------------------------------------------------------------
Przekładnia.jpg

dawidd - Sro Kwi 01, 2009 09:22

czyli ten plastykowy korek zaślepka (zaznaczyłem go na rysunku) czy jak go tam nazwać to nie miarka oleju? To właściwie do czego to śluzy?
Stacho - Sro Kwi 01, 2009 09:25
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Nie, to tylko odpowietrzenie skrzyni,
Poziom oleju powinien sięgać dolnej krawędzi górnego otworu, oczywiście po odkręceniu śruby :wink: hej!

Lechos - Sro Kwi 01, 2009 10:33

Stacho napisał/a:
to tylko odpowietrzenie skrzyni
jednak przez odpowietrznik bardzo ladnie sie olej uzupelnia (wlewa).
Stacho - Sro Kwi 01, 2009 11:34

Można oczywiście, jednak i tak musisz odkręcić górną śrubę, aby ustalić dokładnie jego poziom. Wówczas biorę kawałek odpowiedniego wężyka, wkładam w jeden jego koniec końcówkę lejka, a drugi prowadząc go pionowo od góry, w otwór po odkreceniu w/w śruby. Powoli napełniam/uzupełniam olej - jak pokaże się w otworze to znaczy że jest full. Wyciągam wężyk, wkręcam śrubę i jest gites :wink:
ascaris - Sro Kwi 01, 2009 16:54

U mnie niestety okazało się, że ta górna śruba ma ukręcony łeb i zwykły śmiertelnik tego nie odkręci. Pozostaje tylko dospawać głowe śruby i wtedy coś popróbować. Narazie nie ma niepokojących objawów ze skrzyni :) Chyba oleju jest tam wystarczająco :D