Zobacz temat - [R25 2.0 iDT] Dziwny dźwięk EGR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 iDT] Dziwny dźwięk EGR

CrazyFish - Czw Kwi 02, 2009 21:45
Temat postu: [R25 2.0 iDT] Dziwny dźwięk EGR
Witam

Dzisiaj po wymianie filtra Paliwa i odpowietrzeniu go. Chciałem zapalić autko i musiałem 3 razy kręcić rozrusznikiem i w końcu zapaliło ale z dziwnym dźwiękiem zaworu EGR przez kilkadziesiąt sekund po zapaleniu oddaje dziwny dźwięk tak jakby "bzyczenie" i potem ustaje. Czym to może być spowodowane ? Czy to normalne ? Na starym filtrze tak się nie działo. Dodam że dźwięk się teraz powtarza po każdym zapaleniu tak samo na kilkadziesiąt sekund.

Brt - Czw Kwi 02, 2009 22:20

eee chyba się działo, tylko nie zwróciłeś na to uwagi ;) Czy auto jeździ jak jeździło ?? ;) Pewnie tak ;)
CrazyFish - Czw Kwi 02, 2009 22:49

Czyli uważasz że tak ma być autko zachowuje się normalnie nawet nieco lepiej tzn pewność będę miał rano bo jak będę musiał znów kilka razy kręcić rozrusznikiem by odpalić to chyba coś nie tak bo wcześniej tak źle to nie było.
Brt - Czw Kwi 02, 2009 22:53

EGR czasem se bzyka ... jesli auto będzie się normalnie zachowywać, to nic tylko jeździć :)
TIGER - Czw Kwi 02, 2009 22:56

To jest normalne że tak bzyka bo ja wczoraj też to słyszałem w swoim także bez obaw :spoko:
blue827 - Pią Kwi 03, 2009 23:08

A czy ten odgłos nie jest raczej terkotaniem? bo ja mam taki odgłos bardzo często podczas lekkiego przyspieszania ~2000 obr. i nie mam pojęcia co to jest. Wydech mam szczelny. Egr zablokowany płytką ale odgłos wcześniej też był.
To są jakby stuki jakiegoś zaworka, trrrrrrr.