Zobacz temat - [R620] Brak napiecia Pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Brak napiecia Pomocy

Zeus - Pią Kwi 03, 2009 16:11
Temat postu: [R620] Brak napiecia Pomocy
Mam bardzo duży problem, jakiś czas temu w czasie jazdy przysiadł mi prąd ale dojechalem do domu. Niestety następnego dnia okazało się ze w samochodzie brakło całkiem prądu mimo iż akumulator był wciąż naładowany. Nie świecą się nawet kontrolki. Z regenerowałem alternator ale to nie pomogło! i jako ze nieznam sie na elektryce z kończyły mi sie pomysły. Pomóżcie
_papa_ - Pią Kwi 03, 2009 16:14

Opisz bardziej problem. Z tego co napisałeś nie wiele można wywnioskować. Napisz kiedy to się stało, opisz objawy. wszystko to co mogło by nam pomóc zdiagnozować objawy.
Zeus - Pią Kwi 03, 2009 16:29

Objawy są takie że niema napięcia w całym samochodzie,nic niedziała, nawet alarm się wyłączył. A stało się to wczasie jazdy. Nagle przysiadło napięcie, wszystkie świadła ledwo swieciły tak samo deska rozdzielcza a samochod stracił moc a na niskich obrotach mało niezgasł. Po wyłączeniu silnika, więcej już nie odpalił
iktorn73 - Pią Kwi 03, 2009 16:40

Moja żona tak miała ale wtedy był to przewód od alternatora do rozrusznika. Po prostu był urwany,utleniony ale tak sprytnie że dopiero jak przez przypadek szapnąłem go to odpadł. Objawy były identyczne jak te u Ciebie.

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 16:41 ]
Wez miernik i sprawdź czy przewodzą kable. Ja rozbierałem już alternator :) gdy odkryłem to draństwo :) .

Marrkus - Pią Kwi 03, 2009 23:50

Sprawdź akumulator możliwe że masz wewnętrzne zwarcie. najlepiej spróbować odpalić z innego akumulatora.

Ktoś tu na forum już tak miał - wymiana akumulatora pomogła.

ale lepiej sprawdzić. jak wyeliminujesz akumulator będziemy radzić dalej :wink:

(napięcie na accu może być ale nie musi dawać wystarczającego prądu)

Zeus - Sob Kwi 04, 2009 15:58

założyłem inny akumulator ale to nic nie dało

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2009 16:01 ]
kable zaraz przejze

rtworek - Sob Kwi 04, 2009 16:09

Zeus, Weź nenówke samochodową a jeśli niemasz to żarówke i dwa przewody. Jeden podłącz do akumulatora(-), a drugim sprawdzaj pokoleji bezpieczniki najpierw te w komoże silnika.Jak sie coś pojawi to pisz.
NEOSSS - Nie Kwi 05, 2009 11:53

Zeus, bezpiecznik 80A w skrzyne pod maska, taka czarna kostka dokrecana!!! Do wymiany!!!
Brt - Nie Kwi 05, 2009 13:11

masę sprawdźcie od klemy - do karoserii .... to na sam początek, później się za bezpieczniki brać.
sebastek - Nie Kwi 05, 2009 15:15

Ja też tak miałem. Okazało się, że pękła klema minusowa.
McGAJveR - Pon Kwi 06, 2009 07:41

Proponuję sprawdzić też przewód masowy łączący silnik z karoserią.... Po zimie to częsty powód braku lub niedoborów energetycznych w motoryzacji...
Zeus - Pon Kwi 06, 2009 20:31

znalalzem! kostka do bezpiecznika 80A która znajduje sie obok akumulatora :cool:
NEOSSS - Pon Kwi 06, 2009 23:26

Zeus, i po co dzwonic do mnie kilka razy jak wystarczy czytac uwaznie moje posty ;-)
Zeus - Sro Kwi 08, 2009 17:53

spoko bede pamietał