Zobacz temat - Rozrzad - wymienic czy nie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Rozrzad - wymienic czy nie?

Link - Wto Kwi 07, 2009 17:42
Temat postu: Rozrzad - wymienic czy nie?
Mianowicie na rozrzadzie mam zolta farba napisane 'dis 134.676' tyle, ze ta kropka jest u gory. Auto jest sprowadzone z wloch, a ja jestem jego posiadaczem od niedawna.. I mysle nad wymiana rozrzadu.. Mam jednak wrazenie, ze ten napis oznacza przy ilu km byl on wymieniany, a w takim wypadku nie potrzebnie bym go zmienil. Dodam, ze autko ma teraz 164kkm. A napis nie wydaje sie bys sfabrykowany przez wlasciciela bo farba wyglada juz na starsza. Poradzcie co o tym sadzicie ?
azer - Wto Kwi 07, 2009 17:51

często i gęsto różne części silnika w roverach są popodpisywane 'fabrycznie' żółtą farbą. Nawet ktoś napisał, że ostatnio śmiali się z jego samochodu że jest składany ze szrotu a wszystkie oznaczenia są od nowości. Tak więc na dwoje babka wróżyła, ja raczej dla pewności bym wymienił.
harinezumi - Wto Kwi 07, 2009 18:16

Link napisał/a:
Mam jednak wrazenie, ze ten napis oznacza przy ilu km byl on wymieniany


Też tak myślę tym bardziej że jest on zbyt precyzyjnie określony (co do km) jak na planowaną wymianę w przyszłości. Z drugiej strony ja bym jednak zmienił bo tak do końca nie wiadomo czy to prawda z tym przebiegiem a poza tym dla własnego spokoju i żeby później stojąc w środku nocy w szczerym polu gdzieś tak 300 km od domu nie żałować, że jednak trzeba było go zmienić. :wink: