Zobacz temat - [R620] Wypaliła poducha
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wypaliła poducha

herc - Wto Kwi 07, 2009 21:41
Temat postu: [R620] Wypaliła poducha
Jechałem dziś ze szkoły i w pewnym momencie wypaliła mi poduszka kierowcy :| nie wjechałem w żadną dziurę ani nic tylko tak sama z siebie. I teraz moje pytanie co mogło spowodować wypalenie poduszki ??
Marrkus - Wto Kwi 07, 2009 21:50

gdzieś pod podpórka lewej nogi jest ponoć włącznik bezwładnościowy poduchy który ją odpala

Przyczyny? - może ze starości?? trudno powiedzieć kiedyś czytałem że powinno się wymieniać układ srs co kilka lat by takich "eksplozji" nie było...

greg-si - Wto Kwi 07, 2009 22:30

Marrkus, w książce serwisowej jest że gwarancja na poduchy 10 lat. Coś takiego chyba mam napisane ale niestety po niemiecku więc nic nie rozumiem poza napisem Air Bag :P
AndrewS - Wto Kwi 07, 2009 23:37

kurde calkiem niedawno sie nad tym zastanawialem, co by bylo gdyby tak sie stalo podczas jazdy,
urządzenie ktore ma Cie niby chronic, moze doprowadzic do spowodowania kolizji

jaki ze tego moral ??

wyciagac bezpiecznik od poduch po 10 latach :mrgreen:

herc - Wto Kwi 07, 2009 23:53

mi sie na szczęście nic nie stało bo prędkości prawie nie było jedyne co się stało to mam kolorową rękę idąc od łokcia do nadgarstka przechodzi z jasno brązowego do ciemno fioletowego i przez pierwsze 10 min byłem w szoku i nic nie słyszałem.
Senn - Sro Kwi 08, 2009 00:07

Kurde, niezle jaja. Nie wyobrazam sobie zeby taka poducha odpalila przy setce. Wypadek murowany.
PTE - Sro Kwi 08, 2009 10:38

Tutaj są opisane ciekawe przypadki poduszek eksplodujących pozornie bez powodu.
penio - Sro Kwi 08, 2009 17:26

powodow moze byc wiele. Moze byc wilgoć . Niewlasciwa ingerencja w sterownik poduszke.skoki napiecia itp.
herc - Sro Kwi 08, 2009 17:48

już wiem czemu poducha odpaliła, uszkodzone były przewody miedzy sterownikiem i nabojem zrobiło zwarcie i wypaliła