Zobacz temat - [R600] Piszczy przy hamowaniu, a klocki dobre
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Piszczy przy hamowaniu, a klocki dobre

Vader - Sro Kwi 08, 2009 21:08
Temat postu: [R600] Piszczy przy hamowaniu, a klocki dobre
Jak w temacie. Lekko piszczy mi podczas hamowania. Klocki sprawdzal moj kumpel, a potem jeszcze dalem do sprawdzenia u mechanika. Kazdy potwierdza ze są w porządku. Co może być przyczyną?
serwacy82 - Sro Kwi 08, 2009 21:19

powiem krótko wina klocków. w poprzednim aucie miałem taki sam efekt, wymieniłem klocki na nowe i było ok dopóki nie przejechałem ok 1000km i zaczęły piszczeć. klocki poprostu były marnej jakości. nie sugeruje że masz takie ale najlepszym producentom zdarzają się gorsze partie. od tamtego czasu tylko markowe zakładam bo na tych częściach się nie oszczędza
magneto - Sro Kwi 08, 2009 21:28

serwacy82 napisał/a:
od tamtego czasu tylko markowe zakładam

u mnie było dokładnie na odwrót.Markowe klocki przez pierwsze 2tyś km piszczały potem się uspokoily

Brt - Sro Kwi 08, 2009 21:35

czasem rant na tarczy powoduje piszczenie klocków... możesz spróbować lekko sfazować klocek na brzegach i zobaczysz czy przestanie piszczeć :ok:
Perez - Sro Kwi 08, 2009 21:36

Ja mialem tak, ze dopoki sie nie dotarly to piszczaly, moze sprawa indywidualna???
maco - Nie Kwi 12, 2009 13:09

Ja zmieniałem klocki i tarcze na nówki, i od samego początku mi lekko piszczą przy hamowaniu. Mam nadzieje że się dotrą i bedzie OK. Ja bym sie nie martwił
gucwiz - Pon Kwi 13, 2009 14:41

jezeli kupiles jakies dobre klocki ,np ate textar -sa to twarde klocki - i masz jakies twarde tarcze to ci beda piszcze kup jakies padaczki klocki zaloz i po prblemie ino z efektywnoscia moze byc problem i syzbko sie skoncza , powod nr dwa klocek w zacisku chodzi ciezko i nie dotyka cala powierzchnia do tarczy klocek drzy co w efekcie slyszymy jako pszczenie, powod nr poprostu spaliles klocki , mozesz usnac wymien klocki lub zetrzyj papierem sciernym zeszklona czesc klocka
coldmanns - Wto Kwi 14, 2009 15:14

Jak dla mnie to tak jak napiosał BRT, warto by się przyjżeć rantom tarczy i wrazie potrzeby lekko sfazować. Jak to nie da pożadanego efektu, to możesz mieć lekko krzywą tarczę i dlatego klocek wpada w renosans z tarczą i piszczy.

Albo założyłeś nowe klocki i dałeś i po du&ie ostrym hamowaniem gdy jeszcze były nowe. Zeszkliły się. W takiej sytuacji zrób to co opisał gucwiz,

Vader - Pon Kwi 20, 2009 15:56

Cóż, chyba czas zmienić mechaników. Piszczy tylnie koło, prawy zacisk. Miał robioną już raz reperaturkę ale znów chyba padł. Nie zaciska jakoś mocno koła, ale bardzo nieznacznie trze. Jak trze to pewnie i się rozgrzał i zeszklił. Ile kosztować może nowy zacisk...? albo używany :\