Zobacz temat - [220 SDI 98r] Nie działa klima
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220 SDI 98r] Nie działa klima

Marko - Sro Kwi 08, 2009 21:40
Temat postu: [220 SDI 98r] Nie działa klima
Witam wszystkich
Kupiłem (nareszcie :smile: ) Roverka ,odkupiłem auto z niedziałającą klimą ,koleś gadał ze
miał zwarcie w kablach z bagażnika (jak to się stało właczyła sie nachwilkę klima)i polieciało wszystko co jest na tylnej klapie z kilimą włącznie od tej pory klima nie dział ,dał to mechanikowi ale mu udało sie tylko uratować centralny . Sprawdzałem bezpieczniki i są ok macie jakies propozycje ,chciałem sprawdzić cewke w sprężarce ale nie umie sie do tego dostać ??
Czytałem o takim wypadku kiedys na forum jak nie miałem jeszcze rovera ale juz nie moge tego znaleść !! !

Brt - Sro Kwi 08, 2009 21:59

Marko napisał/a:
chciałem sprawdzić cewke w sprężarce ale nie umie sie do tego dostać
musisz znaleźć kabelek od sprzegła sprężarki i tam podac napiecie ... u mnie ten kabelek jest obok zbiorniczka wspomagania. nie wiem co moze mieć wspólnego klima z tylną klapą .. nic mi do glowy nie przychodzi :/ najlepiej ściągnij rave ... tam sa schematy i kolejno jedź po kabelkach i szukaj przyczyny :ok: Co d oklimy, to ja bym jednak zaczął od sprawdzenia czy jest czynnik w układzie. Możesz na grubym węzu od klimy nacisnąć kulkę zaworu na moment (np. dupką wiertła lub czymś nieostrym) i zobaczysz, czy masz czynnik w układzie :ok:
Marko - Sro Kwi 08, 2009 22:19

Sam nie wiem co ma wspólnego klapa tylna z klimą !! Rozumie ze napięcie podać na cewkę z spręzarki a nie na kabelki (12V).Jak to opanuje to jeszcze zostanie mi wycieraczka tylna + spyrskiwacz! dzięki
Brt - Sro Kwi 08, 2009 22:26

tzn ... musisz namierzyć kabelek z cewki spręzarki (pojedynczy wychodzi) i na niego na chwilę (!!!) dać 12V. Jak gruba rurka zrobi się zimna (kilka sekund) t oznaczy, że masz czynnik w układzie i że układ jest sprawny od strony termodynamicznej, a tylko elektrycznie coś zdechło. Jesli po kilku sekundach nie będzie zimnej rurki, to przerwij próbę i po pierwsze jedź do klimaludków niech sprawdzą układ na szczelność :ok: Czy po właczeniu guzika klimy rosna obroty ... właczają się wentylatory ??
Marko - Sro Kwi 08, 2009 22:31

po wciśnięciu guzika nic się nie dzieje ,zero reakcji , kabelki są podłączone do włącznika.Taka ciekawostka ze nawet podświetlanie guzika klimy nie działa .Jutro bede z tym walczył dam znać co wyszło .
Brt - Sro Kwi 08, 2009 22:40

podświetlenie czy kontrolka ?? .. najlepiej schemat w łapkę i szukas kolejno :ok:
Marko - Sro Kwi 08, 2009 22:50

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 18:45 ]
Znalazłem ten kabelek podałęm 12V i wszystko chodzi jak lala rurka zimna silnik pracuje na troszkę podwyszonych obrotach czyli coś z elektryką !! !!
Za chiny nie umie w rave znaleść schematu elektrycznego klimy moze ktoś ma jakiś ?? ?
dzoszedłem do przekaźników przy silniku w i widze ze coś tam bylo grzebane jest jeden nie orginalny przekaźnik (od załanczania spręzarki ) kabelki sterujące są dopięte do innych iprzekażników obwiniete taśmą tylko nie wiem czy wczesniej też były tam podłączone (szarego z zielonym paskiem i niebieskiego z szarym paskiem )moze to ktos sprawdzić !!

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 22:58 ]
OK juz wszystko opanowane,pewien elektryk zrobił przerobke instalacji bo nie potrafił znaleść problemu i troszke namieszał ,przy zwarciu poprzepalały się kabelki .Doprowadziłem instalacje do poprzedniego stanu i wszystko śmiga
Dzięki za informacje i podrawiam