Zobacz temat - [R200 1.4 16v 99r.] Skąd ten wyciek?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 16v 99r.] Skąd ten wyciek?

krzys31 - Czw Kwi 09, 2009 21:39
Temat postu: [R200 1.4 16v 99r.] Skąd ten wyciek?
Witam!

Zajrzałem dziś pod autko i zaniepokoił mnie wyciek czegoś, to chyba olej... Załączam zdjęcie, może ktoś coś z niego wypatrzy. Skąd to może cieknąć? Zdjęcia bez rewelacji ale jeśli zajdzie konieczność to w sobotę zrobię lepsze...

http://www.fotosik.pl/pok...33b2f96e22.html

Legenda:
Zielone kółko- miejsce wycieku
Zielona strzałka kierunek kapania:p

Ps.A tak wogóle to Wesołych świąt:)

lamer - Czw Kwi 09, 2009 21:44

Stawiam na Siemering na wale korbowym.
ash - Czw Kwi 09, 2009 21:47

albo z walkow rozrzadu (z gory). Trzeba rozebrac.
krzys31 - Sob Kwi 11, 2009 15:56

A ten siemering na wale korbowym to coś poważnego czym trzeba by się szybko zająć? Ewentualnie wyciek z wałków rozrządu.. czy to są poważne wycieki? I ile kosztowała by naprawa?
szoso - Sob Kwi 11, 2009 17:50

krzys31 napisał/a:
A ten siemering na wale korbowym to coś poważnego czym trzeba by się szybko zająć? Ewentualnie wyciek z wałków rozrządu.. czy to są poważne wycieki? I ile kosztowała by naprawa?

jeśli nie leci ciurkiem a tego raczej nie widać na zdjęciu to nie musisz tego robić tylko np.zrobisz przy następnej wymianie rozrządu jeśli mowa o uszczelniaczach wałków rozrządu
ale musisz to sprawdzić skąd dokładnie leci i jak mocno

thef - Sob Kwi 11, 2009 17:56

Proszę uzupełnić dane modelu w temacie.
krzys31 - Nie Kwi 12, 2009 13:10

Dziękuje za zainteresowanie :wink:
jak auto stoi dzień lub dwa to nie ma pod nim ani kropli oleju... gdy czyściłem klime i auto stało z zapalonym silnikiem przez ponad 15min to też nic nie skapło więc to chyba drobna nieszczelność. Rozrząd zmieniałem zaledwie pół roku temu ale bede wymieniał szczęki hamulcowe więc może i tym zainteresuje mechanika.

A jeśli to siemering na wale korbowym? :roll:

Ps.jakiś czas temu, gdy było jeszcze pełno śniegu po gwałtownym ruszaniu znalazłem to pod autem.
http://www.fotosik.pl/pok...9b456ee721.html
Czy to od Roverka w ogóle jest? Jeśli tak to co to i skąd odpadł? i czy aby nie przez to (a raczej brak tego) ten wyciek? Dodam że jest to gumowy pierścień bez śladów przetarć.

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 16:04 ]
I przypomnę się bo jakoś bez echa przeszedł ten mój post... :wink: