Zobacz temat - [R200 All] Immobilizer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 All] Immobilizer

sknerko - Pią Kwi 10, 2009 10:13
Temat postu: [R200 All] Immobilizer
jak sprawdzić czy immobilizer nie jest wycięty albo pominięty?
Wybieram sie ogladać R200 i wiem że zdarzaja sie egzemplarze z takimi modyfikacjami więc wolałbym sie upewnić.

wild_weasel - Pią Kwi 10, 2009 10:14

Spróbuj odpiąć pilota od kluczyka. Jeśli odpali samym kluczykiem, a pilot nie jest w aucie, to znaczy, że immo nie trzeba odblokowywać.
Tak mnie się wydaje :roll:

Brt - Pią Kwi 10, 2009 10:26

dobrze Ci sie wydaje :ok: .... w pilocie pasywnym (od rocznika modelowego 98 chyba), jeśli pilot nie znajduje sie przy kolumnie kierownicy auta nie odpalisz.
Wcześniejsze piloty z immo aktywnym: Otwierasz auto .... czekasz troche bez odpalania, po chwili immo się samo uaktywnia (diodka miga lub sie świeci przy otwartych drzwiach i po przekręceniu stacyjki słychać sygnał dźwiękowy) jeśli wtedy uda sie odpalić auto bez ponownego naciskania guzika w pilocie to znaczy, ze coś było kombinowane :ok:

Firq - Pią Kwi 10, 2009 10:27

Ja Immo u mnie wywaliłem i była to do tej pory najlepsza inwestycja w R :))
szoso - Pią Kwi 10, 2009 10:30

a ja mam pytanie co by nie zakładać nowego tematu
jeśli mam pilota 3TXA to mogę kupić używanego 3TXB i będzie działał?

Brt - Pią Kwi 10, 2009 10:34

Cytat:
jeśli mam pilota 3TXA to mogę kupić używanego 3TXB i będzie działał?

tak :ok: ale lepiej poszukaj pilota 17TN ... jest szansa, ze będziesz miał wiekszy zasięg ;) (przynajmniej u mnie takie zjawisko występuje)

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 10:38 ]
co do immo i alarmu ... będę bronił tezy, ze jest to ciekawie i praktycznie skonstruowany układ, szczególnie w wersji z pasywnym immo i przy 2 pilotach i kodzie immo, oraz zachowaniu procedury związanej z odpinaniem aku nie sprawia problemów. Oczywiście jest to elektronika i może sie popsuć, ale największy problem wtedy sprawia mała ilość miejsc w których można uruchomić auto i tu widzę główny powód psioczenia na fabryczny alarm/immo. To tak na marginesie ;)

szoso - Pią Kwi 10, 2009 10:39

Brt napisał/a:
tak :ok: ale lepiej poszukaj pilota 17TN ... jest szansa, ze będziesz miał wiekszy zasięg ;) (przynajmniej u mnie takie zjawisko występuje)

dzięki :smile:
muszę kupić używanego drugiego pilota na zapas i się zastanawiałem czy musi być tylko z oznaczeniem 3TXA jaki mam obecnie czy też może mieć inne oznaczenie
wybieram się niedługo do Bialmot w Białymstoku bo tu mam najbliżej :smile:

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 10:45 ]
też zastanawiałem się nad wywaleniem immo całkowicie ale niekiedy po takim zabiegu jest jazda i pewnie zapłaciłbym za to drożej niż za odczytanie kodu immo więc wole mieć wszystko na miejscu bez demolki :smile:

paput - Wto Maj 05, 2009 23:44

Firq napisał/a:
Ja Immo u mnie wywaliłem i była to do tej pory najlepsza inwestycja w R :))


A jak to ustrojstwo wywalić? U mnie centralny już dawno nie działa. Jak otwierałem drzwi od kierowcy mrugały światła 3 razy. Wsiadałem do auto pikał immo wyłączałem go z pilota i uruchamiałęm silnik. A teraz jak próbuje otworzyć drzwi z kluczyka i otwieram je za klamkę włącza się alarm i nie mogę go wyłaczyć. Co to może być???

sTERYD - Sro Maj 06, 2009 00:43

uszkodzenie wiązki drzwi kierowcy.
w normalnej sytuacji po otwarciu drzwi kluczykiem alarm się nie włączy
a w ogóle to szukanie nie boli :p

PTE - Sro Maj 06, 2009 08:11

Zdaje się że w Rave jest opisany sposób włączenia samodiagnostyki immobilisera - jeśli test wypadnie pomyślnie, auto zatrąbi kilka razy - tak przynajmniej jest w R25, więc może w R200 z ostatnich lat produkcji również. Postaram się odszukać opis uruchomienia tego testu i go tu wrzucić.
Robertus74 - Czw Sie 20, 2009 09:35

PTE napisał/a:
Postaram się odszukać opis uruchomienia tego testu i go tu wrzucić.
Nie udało Ci się tego znaleźć?
PTE - Czw Sie 20, 2009 10:47

Robertus74 napisał/a:
PTE napisał/a:
Postaram się odszukać opis uruchomienia tego testu i go tu wrzucić.
Nie udało Ci się tego znaleźć?


Szczerze powiedziawszy, to zapomniałem :oops: Jak uda mi się uruchomić w tym tygodniu w domu komputer (problemy z kontrolerami, prawdopodobnie płyta główna do wymiany), to zainstaluję Rave i odszukam ten opis.