Zobacz temat - R400 SPRYSKIWACZE MGŁOWE PRZEDNIEJ SZYBY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - R400 SPRYSKIWACZE MGŁOWE PRZEDNIEJ SZYBY

camaro17 - Pią Kwi 10, 2009 18:26
Temat postu: R400 SPRYSKIWACZE MGŁOWE PRZEDNIEJ SZYBY
Stało się, następny nowy gadżecik w moim R400 zagościł na stałe w wyposażeniu i dogodności użytkowania przez ze mnie.












tetryk - Pią Kwi 10, 2009 20:11

z czego masz te "spryski" ?
jak spryskują w czasie jazdy ?czy aby przypadkiem nie za nisko ?

camaro17 - Pią Kwi 10, 2009 20:14

Spryski są z Citroena C3, a to że pryskają trochę nisko to fakt. Ale w czasie jazdy nic nie szkoda bo dół i środek od razu jest mokry a jak prawa wycieraczka przechodzi to rozprowadza płyn po całej powierzchni, próby robiłem 80-100 km/h.
Jugol - Pią Kwi 10, 2009 20:27

...ja tylko tak na przyczepkę się pochwalę,że dzisiaj założyłem zaworek zwrotny spryskiwaczy i nareszcie mnie się nie leje po masce :ok:
Jedyne 6pln a ile radości :wink:

komarek - Pią Kwi 10, 2009 20:58

camaro17, krótkie pytanie: warto czy nie warto? obiektywnie jak jeden Roverkowicz do drugiego :wink:
camaro17 - Pią Kwi 10, 2009 21:00

komarek Koszt z przesyłką do domu to 34,60 także nie wiele, jestem na 100% zadowolony i nie żałuje zakupu. W pon zamówiłem to w czwartek dostałem.
komarek - Pią Kwi 10, 2009 21:02

camaro17, a gdzie kupowałeś? jak z alledrogo to wrzuć linka proszę :)
Lechos - Pią Kwi 10, 2009 21:18

komarek napisał/a:
a gdzie kupowałeś? jak z alledrogo to wrzuć linka proszę :)
dostaniesz je w kazdym serwisie cytryny i to w cenie o wiele nizszej (24zl za komplet)
komarek - Pią Kwi 10, 2009 21:34

Lechos, również zmieniłeś i polecasz?
fearless - Pią Kwi 10, 2009 21:41

Nie wiem o co kaman z tymi spryskiwaczami mgiełkowymi, czy one aż tak bardzo ułatwiają życie czy co ??
Ja ze swoimi oryginalnymi posiedziałem pół godziny, delikatnie rozciągnąłem dysze, kilka minut w zabawę z ustawianiem odpowiedniego kąta natrysku i jest cacy :D Przy wolnej jeździe leją ciut nad połowę szyby, przy prędkości około 100/120 km/h leją idealnie na połowę szyby.
W zasadzie nie spotkałem się (po drobnych modyfikacjach w moim R) z lepiej sprawującymi się spryskiwaczami. Choć pewnie to moje subiektywne odczucie.

Jutro zrobię fotki i wrzucę, żeby pokazać jak fajnie leją - spryskiwacze ;)

Lechos - Pią Kwi 10, 2009 21:46

komarek napisał/a:
Lechos, również zmieniłeś i polecasz?
tak ale jedynie pod warunkiem zmiany kata i podniesienia cisnienia siku (na orginalnej pompce jest to raczej spluniecie niz rozpryskanie)
komarek - Pią Kwi 10, 2009 21:52

fearless, ja z moich też jestem zadowolony i to bardzo, tylko zużywają masę płynu , a po drugie mgłowe teoretycznie obejmują zasięgiem strzału całą szybę, a oryginalne leją w 4 punkty ;)

no i wiadomo, że chciałbym też coś Roverkowi dać w prezencie, żeby on odwdzięczył się bezawaryjną jazdą :razz:

[ Dodano: Pią Kwi 10, 2009 21:54 ]
Lechos, właśnie stąd moje pytania - niektórzy twierdzą, że jest dobrze, inni mówią, że cała operacja jest poważniejsza i wiąże się z przeróbkami typu zmiana pompki
a ja jak czytam to już sam nie wiem :wink:

Lechos - Pią Kwi 10, 2009 22:05

komarek napisał/a:
niektórzy twierdzą, że jest dobrze
ja uwazam, ze zawsze moze byc jeszcze lepiej (choc twierdze, ze nie jest dobrze).
komarek napisał/a:
że cała operacja jest poważniejsza i wiąże się z przeróbkami typu zmiana pompki
wystarczy kupic pompke o dobrym cisnieniu i wpiac ja w obieg a nie do zbiorniczka.
camaro17 - Pią Kwi 10, 2009 22:23

No to zdania są podzielone, ja nie powiedziałem że te które zamontowałem są idealne na 100%. Racja jak by do tego dorzucić lepszą pompkę to wtedy będzie cacy. Ale zawsze ma się świadomość że w swoim R ma się coś innego od wszystkich i np. na spocie można zagadać o czymś nowym w swoim bolidzie. Ja tam na ten stan nie narzekam i robię swoje.
AndrewS - Pią Kwi 10, 2009 23:34

byl juz spory watek na ten temat :roll:
camaro17 - Pią Kwi 10, 2009 23:41

A ktoś zdjęcia dał :?: :roll:
faecd - Sob Kwi 11, 2009 16:00

hehe fajna sprawa, tez chcialem takie sobie zalozyc ale z lenistwa jedynie podregulowalem sobie obecne spryski, wala na gore szyby, przy 120 w srodek:) i jest gitara:)
azer - Sob Kwi 11, 2009 17:09

camaro17, http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=32597 przejrzyj sobie temat. Zdjęcia były z tego co pamiętam.
camaro17 - Sob Kwi 11, 2009 19:25

azer racja jakoś się na to nie natknąłem, ale przy okazji sobie poczytam i chyba pokombinuję z pompką bo to nie takie drogie.