Zobacz temat - [R75] Pompa wspomagania - benzyna, a diesel
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompa wspomagania - benzyna, a diesel

rafalg - Wto Kwi 14, 2009 21:34
Temat postu: [R75] Pompa wspomagania - benzyna, a diesel
Witam jak w temacie czy jest jakaś różnica pomiędzu pompami wspomagania układu kierowniczego pomiędzy silnikiem benzynowym a dieslem. A druga rzecz co może się dziać jak skręće kierownicę obojętnie w którą stronę to spod maski słychać głośne stukanie tak jakby z pompy ale kierownica cały czas lekko chodzi?
jaro01 - Sro Kwi 15, 2009 09:00

Sprawdź stan płynu w układzie . Może być za mało.
rafalg - Pią Kwi 24, 2009 23:44

Witam ponownie stan płynu njest ok ale dzisiaj jak jechałem zadymiło sie z paska wielorowkowego, sprawdziłem jeśli przekręcam kierownicę do końca to koło na pompie staje a pasek o niego trze, ciekawe czy da się jakoś regenerować pompę czy lepiej kupić używkę może ktoś podpowie.
SeniorA - Sob Kwi 25, 2009 07:40

Układ kierowniczy ze wspomaganiem jest jednakowy we wszystkich R75.

[ Dodano: Sob Kwi 25, 2009 07:51 ]
rafalg napisał/a:
czy da się jakoś regenerować pompę
Da się. Koszt 150-200 zł.
rafalg - Sob Kwi 25, 2009 20:35

Witam SeniorA napewno są takie same pompy w dieslu i benzynie ?
SeniorA - Nie Kwi 26, 2009 08:47

rafalg napisał/a:
napewno są takie same pompy w dieslu i benzynie ?
Teraz mam wątpliwości , bo nr. części się zgadza ( HE 1205095/14 ) ale numery kat. są inne ( QVB 101411 benzyna i diesel QVB 101391 ). W tym temacie może pomóc Tomi.
rafalg - Czw Kwi 30, 2009 13:13

Witam ponownie zasięgnąłem języka i już wiem do informacji wszystkich użytkowników R 75 pompy wspomagania w benzynie i dieslu są różne mają inne ciśnienie pracy, więc trzeba kupować pod konkretny model
Pozdrawiam Rafał

PHJOWI - Czw Kwi 30, 2009 15:54

są takie same , rozbierałem osobiście wszystkie pompy wspomagania i nie ma różnicy w środku , różnią się tylko kolankiem od wlewu oleju.
rafalg - Pon Maj 04, 2009 12:08

To już sam niewiem dwie osoby które się zajmują roverkami mówiły mi że wyglądają tak samo lecz różnią się właśnie tym jednym króćcem oraz ciśnieniem pracy.
buccaneer - Pon Paź 11, 2010 13:10

Panowie, to jak to jest z tymi pompami wspomagania ?

rafalg, jaka wkoncu zamontowales u siebie? i czy brales nowa czy uzywana?

apples - Czw Maj 12, 2011 08:57

rafalg napisał/a:
pompy wspomagania w benzynie i dieslu są różne mają inne ciśnienie pracy
Nie możliwe. :hm: Przekładnie kierownicze są te same, więc dlaczego mają być różne ciśnienia pomp wspomagania? Pompa wspomagania we Freelanderze TD4 jest ta sama.
Speedup - Nie Lip 31, 2011 19:38

Witam,
Padła mi pompa wspomy kierowniczego. Pytanie brzmi - czy ktoś wie gdzie dobrze i za chrześcijanskie pieniądze ją zregeneruję w białymstoku?
Problem rozwiazany..nie ma tematu.

bareq - Sob Cze 09, 2012 09:12

szukam jakiegos tutoriala nt wymiany pompy wspomagania, albo chociaz info nt jak nie zapowietrzyc ukladu badz tez jak go potem odpowietrzyć
HarryVip - Sob Cze 09, 2012 09:16

PHJOWI napisał/a:
są takie same , rozbierałem osobiście wszystkie pompy wspomagania i nie ma różnicy w środku , różnią się tylko kolankiem od wlewu oleju.

Mytlisz się. Różnią się mocowaniem.

dawidd - Pon Kwi 29, 2013 06:50

Pozwolę sobie odgrzebać temat bo muszę wymienić cieknąca pompę, a czytając posty wyżej nie można do niczego dojść - czy ma ktoś obie pompy - diesla i benzyny i możne ze 100% pewnością powiedzieć ze są takie sama albo rożne? Może ktoś montował do diesla z benzyny, albo na odwrót?
zbig1967 - Pon Maj 06, 2019 10:54

No i jak to jest z tymi pompami pasuje z benzyny do diesla czy nie, czy ktoś to już montował ? :wink: