Zobacz temat - Możecie coś polecić na jakiś weekend?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Możecie coś polecić na jakiś weekend?

memphisto - Sro Kwi 15, 2009 11:17
Temat postu: Możecie coś polecić na jakiś weekend?
Witam, możecie coś polecić, jakieś fajne miejsce, w którym byliście? zamierzam się wybrać z lubą ale już mnie oczy bolą od tych google. Może wy coś macie w przystępnych cenach?

Pewno dla każdego jest 'przystępna cena' inna ale mnie odpowiada coś w granicy +- 50PLN/osoba może coś możecie polecić? i nie nad morzem :P chodzi o zwykły wypadzik na weekend fajnie by było gdyby można było kilka pokoi wynająć bo pojedziemy grupą jak się nie uda to zamieszkamy w różnych miejscach, ale ja jestem egoistą i bym chciał jak najlepiej :rotfl: :mrgreen: polecicie coś? najlepiej do 300km od Bytomia :)

Ostatnio byłem w Willi pod Czantorią w ustroniu BARDZO mi się podobało a ceny to śmieszne, jak na takie miejsce.. WILLA KLICK

Czekam na propozycje :))

zouza - Sro Kwi 15, 2009 13:10

memphisto, my się ostatnio wybieraliśmy w okolice żywca, góry żar. Ładna okolica, można browar zwiedzi, szybowce pooglądac, wjechac na górę itd.


Z zabrza poniżej 100km tam jest.

memphisto - Sro Kwi 15, 2009 15:24

zouza, właśnie padł chyba wybór właśnie na Międzybrodzie Żywieckie obok góry żar :) takie fajne coś z basenikiem znalazłem 50PLN/osoba jak nic ciekawszego nie znajdę to się tam chyba wybierzemy :)
zouza - Sro Kwi 15, 2009 15:28

No wg mnie to jest bardzo fajny pomysł. Jak będziecie mieli jakieś fajne miejsce noclegowe daj nam znać ;)
yoonior - Sro Kwi 15, 2009 16:39

Popieram, okolice Międzybrodzia są piękne, a kolejką szynową można wyjechać na Żar skąd piękne widoki. Polecam, sam tam byłem parę razy :)

Kilka fotek










memphisto - Sro Kwi 15, 2009 21:26

Wybór padł na międzybrodzie :) :mrgreen:

Narazie zadzwoniłem w 1 miejsce ale termin mają na 1,2,3,4,5 czerwiec - środek tygodnia hmm możemy jechać i mieć 'urlop' ale nie wiem czy nie stracę czegoś co mógłbym w weekend zyskać?

chyba, że stracę tłok ludzi. Wtedy mogę jechać 1,2,3,4,5 czerwiec :P

Ma znaczenie czy pojadę w tygodniu czy weekend?

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 21:30 ]
A zapomniałem. Narazie dzwoniłem tutaj:

KLIKAMY

mają na terenie ośrodka basen co przy ciepłym czerwcu może być atrakcją. Niedaleko do jeziora - wypożyczają kajaki 8PLN/1h nigdy nie byłem na kajaku, chciałbym być. To kolejny plus tego ośrodka. Po zdjęciach zapowiada się całkiem fajnie. Bilard, grill, jacuzzi, sauna itp. Wszystko w kompleksie. Do tego korty tenisowe a lubimy tenis ogólnie fajnie w debla pograć itp.

Prawdopodobnie zdecydujemy się jechać do w/w miejsca jeżeli napiszecie, że nie ma różnicy czy tydzień, czy weekend :)

Ale jutro wznowię poszukiwania bo już mam dość tych googli na dziś :)

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 21:31 ]
jeszcze jest boisko do siatkówki :rotfl: :mrgreen:

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 21:33 ]
yoonior, bardzo ładne fotki ! podoba mi się najbardziej przedostatnie :)

jak sam je robiłeś to :ok:

yoonior - Sro Kwi 15, 2009 22:08

memphisto napisał/a:
yoonior, bardzo ładne fotki ! podoba mi się najbardziej przedostatnie :)

jak sam je robiłeś to :ok:


Dzięki, wszystkie moje zdjęcia robię sam :)

To jeszcze starym głupiutkim kompakcikiem robione. Teraz pstrykam Fuji fd6500 i efekty można zawsze oglądać na www.piotrmarek.com oraz częściowo na www.g3riders.com (sorki za chwalipięctwo :oops: )

Życzę udanego wypadu! :foto:

uwaga na dziury - na okolicznych drogach w miniony weekend pogiąłem dwie felgi w Roverku...

AndrewS - Sro Kwi 15, 2009 22:40

yoonior napisał/a:
a kolejką szynową można wyjechać na Żar


eee my sobie wjechalismy sami :mrgreen:








jar_son - Czw Kwi 16, 2009 08:42

Polecam te okolice bo jest tam naprawdę super :smile:
Ja z żonką byliśmy na weekend tutaj: http://www.kocierz.pl/
Tanio nie jest ale czego się nie robi z okazji trzeciej rocznicy ślubu :wink: Nawet jeśli ktoś nie chce tam nocować to warto wjechać na przełęcz, gdzie stoi ośrodek, dla samych widoków :smile:

memphisto - Pią Kwi 17, 2009 00:32

no 290 zł za dobe to sporo :P gdybym miał rocznicę, to owszem ale 'od tak sobie' to sporo :P

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 00:33 ]
AndrewS, ciekawa eskapada :D pewno budziliście zainteresowanie !

a wycztałem, że ponoć pod górę żar auta pod górkę same jadą haha czy to prawda?

AndrewS - Pią Kwi 17, 2009 10:15

ogolnie to jest tam zakaz wiazdu samochodami i motocyklami
ale my mielismy specjalnie zalatwione na ten cel pozwolenie

motocykle ogolnie zwracaja na siebie uwage
ale czesto sie slyszalo "oo patrz same Jawy"

motocykle same pod gore nie chcialy jechac,
z gory za to bardzo cicho silnik pracowal :mrgreen:

jar_son - Pią Kwi 17, 2009 11:34

memphisto napisał/a:
a wycztałem, że ponoć pod górę żar auta pod górkę same jadą haha czy to prawda?

Też tak słyszałem :wink:
Ale prawdą jest, że jak kilka lat temu wjeżdżałem na Żar rowerem, to byłem świadkiem jak kilka samochodów po zatrzymaniu się i wyłączeniu silników zaczęło się toczyć do przodu, a droga w tym miejscu wyglądała na lekko nachyloną pod górę :smile:
Z tego co pamiętam, to kiedyś wyczytałem, że jest kilka takich miejsc w Polsce, a zjawisko to jest jakoś wytłumaczalne naukowo

morris - Pon Kwi 20, 2009 13:06

memphisto napisał/a:
a wycztałem, że ponoć pod górę żar auta pod górkę same jadą haha czy to prawda?

Do złudzenia tak to wygląda. Można pooksperymentować z autem, piłką, albo butelką wody. Najlepiej zatrzymać się na wysokości znaku, autko na luz i pomykasz do góry :shock:

Adrian355 - Pon Kwi 20, 2009 13:28

A tak mi się przypomniało jak czytam z tymi podjazdami :P
Jak moi rodzice jadą do Włoch czasami to w Alpach jest takie miejsce gdzie zdaje się jedziesz z górki i to nawet porządnie a w rzeczywistości jest to dość spory podjazd. Wiem że to dziwne ale tak mi to taka opowiadał że dopiero się kapnął że to to miejsce bo roverek przy pełnym załadunku domagał się wrzucenia z 3 na 2 bieg :P