Zobacz temat - ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach

camaro17 - Sro Kwi 15, 2009 19:42
Temat postu: ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach
Witam wszystkich!!

Moja prośba to aby do tego wątku wklejać zdjęcia naszych Roverów lub MG na w/w felgach to znaczy 16" wzór gwiazdki. Temat ma na celu zaprezentowania różnych brył Rover/MG w takim obuwiu. Proszę też o krótki opis na jakim ogumieniu śmigacie i jak jazda po polskich drogach to wygląda. Aha warto wspomnieć czy zawiach jest obniżony i o ile.
Pozdrawiam. :spoko:

Mix - Sro Kwi 15, 2009 20:12

Nie wiem czy o takie "gwiazdki" Ci chodziło, ale poniżej wrzucam fotkę swojego emdżika :wink:
Felga 16', seryjna. Zawias również seryjny, obniżony w porównaniu do R400/R45, ale nie wiem dokładnie o ile.



[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 20:19 ]
Co do zawieszenia, to jest zdecydowanie za twarde na dziurawe, miejskie drogi. Ogumienie przód - Kleber Hydraxer, tył - Michelin Pilot (do wymiany). Na obu osiach 205/50/16.

tommyyogi - Sro Kwi 15, 2009 20:21

Moze nie MG ale fele tez 16" gwiazdki z butkami 205/45 UNIROYAL RAINSPORT 2 i na obnizonym zawiasie.

Co do opon to rewelacja. Trzymają drogi jak przyklejone, w deszczy tez bardzo pozytywnie sie kleją. Zawieszenie na sprężynach EIBACH niestety nie wiem ile mm ale mysle ze -40.
Ogolnie za twardo na nasze polskie drogi.


camaro17 - Sro Kwi 15, 2009 20:31

Mixtated właśnie o takie
APEL DO WSZYSTKICH CHODZI MI O TAKIE FELGI JAK MA KOLEGA Mixtated

BoloSr - Sro Kwi 15, 2009 20:43
Temat postu: Re: ZDJĘCIA ROVERÓW/MG NA FELGACH 16"MG-gwiazdkach
camaro17 napisał/a:
Witam wszystkich!!

Moja prośba to aby do tego wątku wklejać zdjęcia naszych Roverów lub MG na w/w felgach to znaczy 16" wzór gwiazdki. Temat ma na celu zaprezentowania różnych brył Rover/MG w takim obuwiu. Proszę też o krótki opis na jakim ogumieniu śmigacie i jak jazda po polskich drogach to wygląda. Aha warto wspomnieć czy zawiach jest obniżony i o ile.
Pozdrawiam. :spoko:

eeeeeeeeeeeee
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

Mix - Sro Kwi 15, 2009 22:14

BoloSr napisał/a:
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

17 może i fajne, ale w samochodzie sportowym (czytaj ZS 180), a nie z aspiracjami (czytaj ZS 120+LPG) :razz: Mi osobiście podobają się bardziej hair-piny, niż 17-stki - wzór wcale nie jest nietypowy, czy szczególnie oryginalny. 18 od MG ZT nie wejdą (5 śrub), więc problem mam z głowy...

Joa - Sro Kwi 15, 2009 22:58

ja na "zawiasach" sie nie znam, wiec na ten temat nie napisze ;)
opony fulda 205/50/16

jezdzi sie, hmm.. znacznie mniej komfortowo jak na zimowych 15. strasznie wozi w koleinach, bardzo czuc kazda dziure czy wypuklosc na jezdni.

a zdjecie tylko takie znalazlam, zdaje sie autorstwa kolegi Maniaq'a :)

camaro17 - Czw Kwi 16, 2009 09:09

Ładnie, czekam na dalsze zdjęcia i dziękuje za zainteresowanie. Może jacyś użytkownicy się znajdą 200/25 na tych felgach. Chodzi mi abyśmy mieli pogląd jak ten wzór wygląda w każdej budzie Rover a w szczególności modele 400/45, 200/25 bo do ZR i ZS jesteśmy przyzwyczajeni.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 22:39 ]
No dobrze załączam zdjęcia felg które zakupiłem, są to używki ale w dobrym stanie, na razie zdjęcia od sprzedającego bo dopiero w sobotę będę po nie jechał jak przywiozę wymyję i zamontuję to będą lepsze foto. I teraz wiecie dlaczego prosiłem o zdjęcia tych felg.




storm - Pią Kwi 17, 2009 20:07

Mam prośbę.
Jak będziesz już w posiadaniu tych felg, dasz radę zważyć jedno koło ?
Bo zastanawiam się nad ściągnieciem kół z UK i chcę wyliczyć koszty przesyłki :)

BoloSr - Pią Kwi 17, 2009 20:12

Mixtated napisał/a:
BoloSr napisał/a:
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

17 może i fajne, ale w samochodzie sportowym (czytaj ZS 180), a nie z aspiracjami (czytaj ZS 120+LPG) :razz: Mi osobiście podobają się bardziej hair-piny, niż 17-stki - wzór wcale nie jest nietypowy, czy szczególnie oryginalny. 18 od MG ZT nie wejdą (5 śrub), więc problem mam z głowy...


o widze ze mamy problemy jakies :mrgreen:
jakby bylo mnie stac na diesla to bym sobie go kupila ale mnie niestac i wole miec benzynka z LPG a jak komus to nie pasi to juz jego problem :)

Mix - Pią Kwi 17, 2009 21:15

BoloSr napisał/a:
o widze ze mamy problemy jakies

Nie, żadne.
BoloSr napisał/a:
jakby bylo mnie stac na diesla to bym sobie go kupila ale mnie niestac i wole miec benzynka z LPG a jak komus to nie pasi to juz jego problem

Przeczytaj swój pierwszy post w tym wątku. Jeśli szukasz problemów, to proponuję zacząć od siebie.
Uważam, że Twój post
BoloSr napisał/a:
eeeeeeeeeeeee
mienczak tylko 17 sa fajne 16 beeeeeeeeee

był nie na miejscu i nie wnosił nic do tematu. Forum służy wymienianiu opinii i informacji, a nie krytyce - w tym przypadku kolegi, który poprosił o zdjęcia. To tak, jakby dać poradę typu - nie odpala? - bo parcha kupiłeś, czy (jak w tym przypadku) - chcę kupić felgi 16" - a ja mam 17" a mniejsze są do d**y :/
Ja napisałem tylko, że sens posiadania 17 calowych felg (i większych) istnieje w przypadku aut sportowych, rozwijających większe prędkości - dysponujących lepszym przyspieszeniem. Wtedy na taką felgę założona jest szersza opona, niższy profil służy lepszemu prowadzeniu samochodu. Napewno widziałeś nie raz auto, obwieszone do granic możliwości gadżetami "tuningowymi". A ze świateł ruszało nie szybciej niż np. Fiat Bravo JTD i nie przekraczało przysłowiowej sześćdziesiątki :wink:
IMO jak się akceptuje cenę auta, wybierając konkretną markę, model, sztukę, to akceptuje się również spalanie. Pozatym diesle nie są aż tak drogie :mrgreen: Ale o tym można godzinami...

camaro17 - Pią Kwi 17, 2009 21:41

storm postaram się dla ciebie jedną sztukę z opona zważyć.

A do reszty lub jednej osoby proszę o zachowania spokoju, bo nerwy i nie potrzebne napisane słowa na pewno nie będą nikomu służyć, a później na ogólnopolskim trzeb się będzie tłumaczyć jak się spotkamy na żywo.

Mix - Pią Kwi 17, 2009 21:49

camaro17, żadne nerwy :wink: to tylko opis, jakie odniosłem wrażenie. Myślę, że jeśli będzie okazja i kolega BoloSr pojawi się na zlocie ogólnopolskim, to jeszcze wypijemy jakieś piwko :mrgreen:
Co do wagi, to warto zapytać kolegi maniaq'a. ZTCP ważył na spocie koło, 17 cali, ale jakiś pogląd wagowy będzie (wyszło chyba 16 lub 17 kilo).

camaro17 - Pią Kwi 17, 2009 21:52

OK, ale może ktoś jakieś fotki dorzuci z tymi felgami. :?: :?: :?:

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 15:14 ]
storm mam dla ciebie informację, a więc waga felgi+opona to równe 16kg , felgi już w domciu wyglądają bardzo fajnie, zdjęcia zapodam jak pomaluję zaciski na kolor i zamontuję felgi. Foto w tygodniu.

rtworek - Pon Kwi 20, 2009 08:50

camaro17, Ładny zakup, Gratulacje.
maniaq - Pon Kwi 20, 2009 10:31

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=37678 ;) pozdrawiam
faecd - Wto Kwi 21, 2009 09:56

wow lekkie:P

camaro17 cfaniak, zrobiles super zakup.
Mozesz na pw zarzucic nr kontaktowy do sprzedawcy, moze by co mial dla mnie. PS nie wystaje Ci nic poza obrys auta???

camaro17 - Wto Kwi 21, 2009 20:04

faecd koleś od którego to kupiłem jest prywatnym sprzedawcą i nie ma nic innego 3mc temu sprzedał swą 200 na stalówkach bo bardzo kasy potrzebował, a felgi to osobno za śmieszne pieniądze bo 900 zł + opony na 2 sezony. A jeszcze lepiej bo miałem do niego dosyć blisko także w środę kupiłem na aukcji a w sobotę po nie goniłem do niego. Co do obrysu to wszystko tak jak w serii, dzisiaj właśnie skończyłem malować zaciski bo bębny wczoraj i trochę śmigałem po zakrętach jest !@!$#..... a jak wygląda jak stoi z skręconymi przednimi kołami, no...... moje serce dla tego widoku jest miękkie i nie mogę się powstrzymać od zakochania :smile:
faecd - Wto Kwi 21, 2009 22:01

Powiem Ci, ze przegladalem Twoja galeria picassa i pozazdrosze Ci tak:
-ciemnego koloru (nie koniecznie zielonego)
-wersji po lifcie
-beżu
-szybera
-felg
-alu ramek wokol zegarow
-stanu karoserii

Ale co powiem na minus, to troche masz pomieszany gust. Nie wiem jak innym sie to podoba ale mi nie do konca. Oczywiscie nie neguje tego, ale Patrze ze zdziwieniem.

Jak mozna dac alu siatke w miejsce halogenow+pomaranczowe bebny a w srodku czerwo podswietlenie.

Ja na Twoim miejscu bym zrobil pomaranczowe podswietlenie a ta siatke machnal na czarno wtedy:)

Ale wpadl mi do gustu ten kolor twoich bebnow i jak tylko nie bede mial uczelni to pomaluje na taka barwe wlasnie wszystkie 4 zaciski:D:D

moja mala rada to mogles dac pod spod podkład epoksydowy, przed malowaniem bebnow i zaciskow. On bardzo dobrze znosi temperature! Kiedys w lakierni jak malowalem hamulce w Hondzie to mi polecili:)
Ps spokojnie 100ml starczy. Nie dajcie sobie wcisnac 200ml tak jak mi to zrobili kiedys:P hehe

Tomi - Sro Kwi 22, 2009 08:48

faecd napisał/a:

Ale wpadl mi do gustu ten kolor twoich bebnow i jak tylko nie bede mial uczelni to pomaluje na taka barwe wlasnie wszystkie 4 zaciski:D:D


Osobiście uważam malowanie bębnów trochę za niewypał. Malowanie zacisków na jaskrawy kolor ma upodobnić samochód do wersji sportowych/wyczynowych, które posiadają zaciski 4, 6 czy ośmiotłoczkowe (najczęściej w kolorze).

http://www.netcarshow.com...allpaper_01.htm
http://www.mg-rover.org/xpower/images/rally.jpg

Bębny są małosportowym atrybutem, w związku z czym akcentowanie ich obecności w aucie (poprzez pomalowanie w jaskrawym kolorze) można traktować raczej w formie ironii...

Osobiście jeśli miałbym malować bębny, zrobiłbym to na czarny mat...

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 08:51 ]
... a w kwestii felg.

16-ki na MG szału nie robią (wszyscy przyzwyczailiśmy się do 17-ek), jednak w Roverze robią dobrą robotę. Auto wygląda ładniej, poważniej. Swoją drogą to są chyba felgi, które były montowane w R45 V6. Gratuluję zakupu.

camaro17 - Sro Kwi 22, 2009 09:41

faecd dzięki za dobre słowa, ale co kolory to nie żółty tylko złoty, nie stet różnica jest duża może na zdjęciu to nie wyszło ale w realu jest. Siatka noooo.... mi się podoba i to chyba jest najważniejsze, w najbliższym czasie będę też robił ją pod tablicą rejes. za miast tego plastiku. Co do podświetlenia to kolor czerwony mi się podoba bo jest bardzo wyrazisty, ale nie zapominaj o tym że nie jest całkiem czerwony, bo mam rozjaśniony białymi diodami no i zielone wskazówki, w dzień i w lecie prócz wskazówek nie widać niczego innego, dopiero wieczorem jak jest ciemniej :grin:

Tomi co do kolorów to każdemu się podoba coś innego, zastanawiałem się nad twym pstrokatym zielonym z Cabrio ale odeszłam od tego pomysłu, chociaż mamy taki sam kolor lakieru to chyba słabo by to wyglądało to w moim R. A tak na poważnie to mam już dość CZERWONEGO kolory na bębnach i zaciskach jak ma większość, czy ja muszę być taki sam jak inni, chyba nie?????? :razz: Przecież kolor czerwony też mam na celu przywodzić na myśl sportowe aspiracje. :mrgreen: Jak bym pomalował na czerwono to każdy by powiedział ładnie, ładnie albo w ogóle nie zauważył tego, a tak jest inny kolor i już jest inaczej, jest dyskusja i zapowiedzi że ktoś też sobie tak pomaluje zaciski i bębny.

faecd - Sro Kwi 22, 2009 23:52

camaro17 napisał/a:
zastanawiałem się nad twym pstrokatym zielonym z Cabrio ale odeszłam od tego pomysłu


!! !!! UWAGA !! !!!!

Szokujace wieści, literowka czy szczera prawda?
CZY camaro17 TO KOBIETA?

Jeszcze raz cytuje:
camaro17 napisał/a:
odeszłam


Żartuje sobie oczywiscie :lol:

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 00:50 ]
PS a mam jeszcze pytanie za 100 punktow.
czy ktos ma felgi taki jakie kupil sobie camaro z oponami 205 szerokosci? najlepiej 205/50?
Czy cos wystaje poza obrys auta?

Camaro ma laczki 195, ja z kolei bede na 95% mial taki sam set z 205/50 a po zlych doswiadczeniach z felgami 7,5 szerokimi i ET 35 wlasnie na 205tkach wole dmuchac na zimne;)

camaro17 - Czw Kwi 23, 2009 09:36

faecd dzięki za wyłapanie literówki, oczywiście że to pomyłka, DEMENTUJĘ PLOTKI NIE JESTEM KOBIETĄ :mrgreen:

spokojnie z oponami 205/50 nic nie będzie ci wystawać ani obcierać, wytłumaczenie jest proste masz ET45 i szerokość felgi 6,5J :smile:

faecd - Pią Maj 08, 2009 16:20

Mialem sie pochwalic to sie chwale;)

Moja ciezka droga ku zakupowi felg na lato do auta biegnie ku uczekanemu koncowi:D
Mianowicie, po dwoch nie udanych zakupach uzywanych felg (jedne sie okazaly pasowac do R600 nie moja wina, lecz sprzedajacego, drugie byly za szerokie i wystawaly poza obrys auta) ojciec znalazl w warszawie oryginalne 16 calowe Y-ki od rovera.
Wlasnie takie jak Ty camaro17 ostatnio kupiles.

Co sie okazalo jak zajechal na miejsce jedna flega byla z porysowanym rantem, dwie byly mega brudne a jedna byla okej. Ojciec zrezygnowal z zakupu tych felg po czym po rozmowie ze sprzedajacym, sprzedajacy pokazal mu samochod za zlozonymi kolami wlasnie z tymi felgami!!! Felgi zalozone na samochodzie byly okej kosztowaly 100wiecej niz te podrapane czyli 700zl w sumie, no to na lewarek i heja, zdjeli opony i felgi juz powoli do mnie jada:D

Najwazniejsze ze sa juz kupione, jak naprawie auto (bo sie popsulo i nie chce odpalac), zaloze opony to zrobie zdjecia i wrzuce:D nawet nie wiecie jak bardzo taka nowina moze czlowieka ucieszyc:D

camaro17 - Pią Maj 08, 2009 19:46

Gratulować :mrgreen:

http://picasaweb.google.p...APEGOW24042009#

faecd - Pon Maj 11, 2009 23:31

Hurra Hurra Hurra, dojechaly dizsiaj do mnie flegi:) sa piekne;)

Niemniej jednak najpierw naprawa silnika, potem jak juz bedzi sprawny i jzdny to dopiero pojedziemy na zmianę opon:)

camaro17 - Wto Maj 12, 2009 08:51

To zapodaj jakieś poglądowe zdjęcia jak wyglądają. :wink:
faecd - Sro Maj 13, 2009 20:01

Łoto łone

Dzisiaj wyszedlem wlasnie porobic fotki felg oraz umyc je. Po umyciu jednej odechcialo mi sie, zrobilem zdjecia i poszedlem do domu. Najpierw musze silnik zrobic, potem zalozyc nowe tarcze i klocki (dzisiaj przyjechal kit ebc ultimax) a dopiero potem pojade na zalozenie kół

Jak wam sie podoba moj nowy sliczny nabytek??:)

komarek - Sro Maj 13, 2009 22:18

wypas :!:

zazdroszczę :mrgreen:

faecd - Sro Maj 13, 2009 22:29

komarek, nawet nie wiesz ilu kombinacji mnie to wszystko kosztowalo...ale efekt koncowy bedzie piorunujacy:D
camaro17 - Czw Maj 14, 2009 11:56

faecd to nie trzeba było od razu kupić takie felgi?????? Jeszcze musisz wymienić te znaczki rovera na mg aby było ładnie.
Botanix - Czw Maj 14, 2009 12:15

Cytat:
Jeszcze musisz wymienić te znaczki rovera na mg aby było ładnie.


Jeszcze musisz wymienić te znaczki mg na rover aby było ładnie :)

dobryziom - Czw Maj 14, 2009 12:16

faecd bardzo ładne klasyczne fele gratuluje


camaro17 napisał/a:
faecd to nie trzeba było od razu kupić takie felgi?????? Jeszcze musisz wymienić te znaczki rovera na mg aby było ładnie.


po co ma zmieniać jak już ma :p hehe

camaro17 - Czw Maj 14, 2009 12:22

No ma 3 szt. MG i 1 szt. ROVER to ja bym proponował mieć MG wszystkie.
Botanix - Czw Maj 14, 2009 12:41

To może sobie wstawi znaczki ferrari albo lamborghini? Będzie ładniej... do tego może jeszcze atrape od bmy :)

Cytat:
No ma 3 szt. MG i 1 szt. ROVER to ja bym proponował mieć MG wszystkie.


Jeździ Roverem nie MG... co innego dokupić parę części od MG a co innego oklejać go znaczkami tej firmy.

faecd - Czw Maj 14, 2009 21:14

Spoko chlopaki mam dekielki na alufelgach z oponami zimowymi to je zabiore i zaloze do tych. :D
ano camaro17, widzisz, poczatkowo kupilem felgi ROVER ale co sie okazalo byly one od R600. A sprzedawca mowil, ze od R400...potem wpadka z krzywymi i za szerokimi titanami az wreszczecie zakup tych oto prawidlowych...

Dzieki za gratulacje, najbardziej sie ciesze, ze nie maja obrezanych rantow. Jedna doslownie mega delikatnie...i na 2 sa lekkie uszczerbienia tych Y ale to nie bedzie przeszkadzalo poki co:)

Juz nie moge sie doczekac az zaloze mojemu lovelkowi nowe buciki i od razu beda tarcze i klocuszki ebc :D :D ehhhh:)

camaro17 - Czw Maj 14, 2009 22:13

faecd najważniejsze jest zadowolenie, a naprawdę jest z czego. :wink:
faecd - Czw Maj 14, 2009 22:20

tylko, ze ja bede mial szersze oponki niz Ty:/ 205 a Ty masz 195...mam nadizeje, ze nic mi tam nie wylezei poza obrys cholera jasna:D
camaro17 - Czw Maj 14, 2009 22:59

może nie, ale nie wiem czy przy skręcie na maxa nie będzie obcierać. Lecz u mnie z Wrocka TomiYogi na takich śmiga i jest cool.
faecd - Sob Maj 30, 2009 18:57

a oto moja kochanica na nowych 16 calowych szpilkach:* hahaha:D:D;D

w koncu dzisiaj naprawilem auto i pierwsze co to rura do wulkanizatora. Okazalo sie, ze jedna felga jest krzywa:( druga tak troche, a dwie pozostale niemal proste. Pojechalem gdzie indziej na prostowanie, od razu zalozyli oponki i w koncu mam letnie super mega zajefajne alu:D:D

nastepny krok to bedize zmiana tarcz i klockow na EBC Ultimax (czekaja graty w garazu) a po sesji pomaluje sobie zaciski:) a co:D

camaro mozesz przypomniec jaka farbe uzyles? jak sie ona trzyma po dluzszym uzytkowaniu autka??

[ Dodano: Sob Maj 30, 2009 18:59 ]
PS wszystkie dekielki mam z logo ROVER:) zeby nie bylo...bo tam wczesniej sie kluciliscie sie o dekielki MG ktore przyjechaly z felgami:P hehehe

greg-si - Sob Maj 30, 2009 19:56

felga fajna :) ale...
przy 16' gleba jest potrzebna bo tak to wygląda tragicznie według mnie

camaro17 - Sob Maj 30, 2009 20:39

faecd złotego DEKORALA na rdzę, jest bardzo dobrze po długim czasie już jazdy żadnych odprysków, co do czystości to na bębnach jak by były dziś malowane, na zaciskach lekki nalot od klocków ale zwykłym szlaufem z pistoletem schodzi od ręki także polecam na 100%
faecd - Sob Maj 30, 2009 22:15

greg-si, a mnie sie tam podoba i tak po mojemu jeszcze na styk pasuje taka srednica...mysle, ze przy 17'' trzeba by zglebowac nie mniej jednak nie bede obnizal zawiechy bo mi sie tak podoba;)
greg-si - Sob Maj 30, 2009 22:48

faecd, wiadomo że Tobie ma się podobać jako człowiekowi co wykłada na to autko :)
camaro17 - Wto Sie 25, 2009 09:40

Żeby nie było, że założyłem wątek a nic w nim nie zrobiłem na tematy danych felg jak zamontowałem do swego R400. Także naprawiam błąd i uzupełniam braki.

PS: jak by się znalazł nowy użytkownik z takimi felgami to serdecznie zapraszam do tego wątku. :mrgreen:














mpg - Wto Sie 25, 2009 18:27

Bardzo lubię te felgi i planuję je kupić jako drugi komplet. Z mg-roverowych przebijają je tylko "feniksy" ale niestety są to jedynie 15''.