Zobacz temat - [R220 Sdi] Szarpanie znalezienie przyczyny ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 Sdi] Szarpanie znalezienie przyczyny ?

Raptile - Czw Kwi 16, 2009 19:05
Temat postu: [R220 Sdi] Szarpanie znalezienie przyczyny ?
Witajcie moi mili Roverzyści . Od czasu do czasu moj Kumaczek ma foszki typy przerywanie/szarpanie . Dzisiaj mimo pięknej pogody i wyszorowania mu plecków zaczął szarpać. I tak z ciekawości na światłach zrobiłem test . Na luzie obroty ~2.5k tys i wcisnąłem pedał hamulca... reakcją na taki czyn powinien być spadek obrotów do poziomu 1200-1300 i po puszczeniu hamulca ponownym wzroście do wartości 2.5 k tys obrotów lecz gdy zrobiłem owy test podczas szarpania obroty stały cały czas na 2.5 tys obrotów mimo iż wcisnąłem hamulec. Jak i również zrobiłem ten test z 2-3 tygodnie wcześniej nic nie szarpało Kumaczek szedł jak burza. I po wykonaniu tego testu objawy były prawidłowe. I teraz nasuwa się pytanie czy przez czujnik położenia pedału hamulca pada ? Czy przez niego Kumaczek może nerwowo szarpać ?

Pozdrawiam Żabol :)

Brt - Czw Kwi 16, 2009 21:04

Raptile napisał/a:
i po puszczeniu hamulca ponownym wzroście do wartości 2.5 k tys obrotów

po puszczeniu hamulca obroty wzrosną jeśli puścisz i ponownie dodasz gaz (ale to drobiazg). Cała reszta pasuje do opcji powolnego padu czujnika hamulca. Najlepiej zewrzeć na stałe przewody odpowiadające za sygnał do kompa (na schemacie w rave poszukaj ;) i napisz tutaj dla potomnych) i wtedy będziesz miał pewność, czy czujnik ma wpływ na szarpanie :) :ok: