Zobacz temat - [R220SDi 5DR 99'] Dziwny dźwięk podczas próby odpalenia...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SDi 5DR 99'] Dziwny dźwięk podczas próby odpalenia...

Botanix - Sob Kwi 18, 2009 08:56
Temat postu: [R220SDi 5DR 99'] Dziwny dźwięk podczas próby odpalenia...
Witam
Trochę pokopałem na forum ale niestety poddaje się i pytam. Możliwe, ze gdzieś tutaj znajduje się odpowiedź na moje pytanie, problem w tym, ze nie wiem jakich postów szukać. Co się stało, w zasadzie mógłbym stwierdzić, że nic wielkiego. Z samochodami to jednak bywa tak, że nawet raz może oznaczać potężną awarię :) .

Dziś po przekręceniu kluczyka, odczekaniu aż lampka SRS zgaśnie próbowałem odpalić silniki ( na sprzęgle ) i zamiast znajomego dźwięku kręcenia rozrusznika usłyszałem dość dziwny dźwięk. Nie wiem do czego można by go porównać, podobnie brzmi jak wypada wsteczny, chociaż może nieco inaczej ( takie "iiiiiiiiiiiiiiii" :) ). Coś jakby rozrusznik wcale nie zakręcił a jedynie... no sam nie wiem zabrzmiało jakoś tak niemiło. Po ponownym przekręceniu kluczyka odpalił normalnie. Mimo to trochę mnie to martwi. Wydaje mi się, że już jakiś czas temu spotkałem się z podobną sytuacją ale nie zwróciłem na nią uwagi.Jakieś sugestie?

Pozdrawiam Serdecznie

TomC - Sob Kwi 18, 2009 09:36

Z opisu niestety nic nie wynika :razz:
Albo bendix nie zazębił rozrusznika z kołem bo się źle ze sobą ustawiły albo.. :wink:

NEOSSS - Sob Kwi 18, 2009 09:44

Botanix, wsowke popraw na rozruszniku
Botanix - Sob Kwi 18, 2009 09:45

Cytat:
Botanix, wsowke popraw na rozruszniku


Mógłbyś bardziej sprecyzować o jaką wsówkę chodzi?

NEOSSS - Sob Kwi 18, 2009 09:47

Spojrz na rozrusznik to ja ujrzysz... zdejmij, zaloz, oczysc...
Botanix - Sob Kwi 18, 2009 09:54

Dzięki :)
sTERYD - Sob Kwi 18, 2009 12:18

przypuszczam, że masz to samo co u mnie, czyli wieniec na kole zamachowym w jednym miejscu jest mocno zużyty i kiedy sprzęgielko rozrusznika trafi akurat w to miejsce to zamiast kręcenia jest zgrzyt jednego koła zębatego o drugie :/
ja sie tym na razie nie przejmuje, po prostu czasem odpalam na 2 razy ;)

SeniorA - Nie Kwi 19, 2009 15:03

Myśle ,że jeśli sytuacja będzie się powtarzać coraz częściej , to trzeba rozebrać rozrusznik i wymienić zużytą podkładkę regulacyjną ( i przy okazji podkładki czołowe ) mechanizmu sprzęgającego.

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2009 15:26 ]
Botanix napisał/a:
Coś jakby rozrusznik wcale nie zakręcił a jedynie... no sam nie wiem zabrzmiało
zębatka zespołu sprzęgającego nie trafiła na zęby koła zamachowego i się rozbiegała wydając szpiczasty świst.