Zobacz temat - [R75] Problem z uruchomieniem silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z uruchomieniem silnika

obrus - Sob Kwi 18, 2009 21:57
Temat postu: [R75] Problem z uruchomieniem silnika
Witam,tak jak w temacie,oglądałem dzis autko (wyzej opisane).Auta nie mozna zapalic.Sprzedawca mówi ze to cos z silnikiem-mi to wygląda na rozrusznik.Jako ze auto stalo pare dni po pierwszej próbie odpalenia zachowywal sie jak by akumulator byl słaby,poprostu krecił do pół obrotu(1 sekunde) a potem słychac było jak by przerywało na stycznikach(przekaznikach),po podłączeniu na kable(z drugiego auta)słychac było rozrusznik(jak by sie zawiesil na zebatce).W silniku paski nie są zerwane.Choraba niewiem czy ryzykowac,auto jest do sprzedazy za 800 euro,jest bezwypadkowy i niezniszczony.Jeszcze jedno przy próbie odpalenia bez kabli niezauwazyłem zeby kontrolki przygasały.Z góry dziekuje za sugestje.pozdr
boss.007 - Sob Kwi 18, 2009 22:02

800 ojro-czemu się Zastanawiasz :?:
(widzę że to "irys"jest)

Zukowaty - Sob Kwi 18, 2009 23:18

Za 800e to bym brał w ciemno. Wkładasz silnik 2.5 V6 (jak by ten był padaka) bez żadnych przeróbek a koszt silnika to między 3 a 4,5tys zł i masz nadal bardzoooooo tanio R75. Koszt skrzyni też nie duży bo około 700zł. Brał bym w ciemno...no chyba że kradziony jakiś...

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 23:20 ]
Kolejny plus jest taki że jak wpakujesz 2.5l to nadal płacisz OC za 2.0 a spalanie mniejsze niż w 2.0. Wiem co mówię i nic więcej ze mnie nie wyciśniesz :twisted:

boss.007 - Sob Kwi 18, 2009 23:23

Zukowaty napisał/a:
a koszt silnika to między 3 a 4,5tys zł i masz nadal bardzoooooo tanio R75. Koszt skrzyni też nie duży bo około 700zł. Brał bym w ciemno...no chyba że kradziony jakiś...

U Kolegi Obrusa pewnie jeszcze taniej,a jak nie to do UK nie jest daleko :wink:
Zukowaty-to Angol jest,a raczej Irlandczyk :razz: A te autka tutaj w benzynce bardzo ale to bardzo tanie są :wink:

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 23:24 ]
Cytat:
Wiem co mówię i nic więcej ze mnie nie wyciśniesz :twisted:

:spoko: :ok2:

Zukowaty - Sob Kwi 18, 2009 23:34

:głupek: właśnie zerknąłem że ma kierownice po ZŁEJ stronie :sad:
boss.007 - Sob Kwi 18, 2009 23:37

Zukowaty napisał/a:
:głupek: właśnie zerknąłem że ma kierownice po ZŁEJ stronie :sad:

Oooooo ten nie dobry :rotfl3:

Zukowaty - Sob Kwi 18, 2009 23:37

Co do odpalania to jak miałem klęknięty aku to właśnie miałem takie objawy.Zakręcił kawałeczek a potem tylko cykał. Jak już był bardzo słaby to zapalała się tylko część kontrolek,nie działało radio ale centralny normalnie chodził.
obrus - Nie Kwi 19, 2009 00:36

Tak jak pisze boss.007,auta tu są tanie szczegolnie teraz.Przespie sie z tematem,jezeli to rozrusznik to wygrałem,jezeli silnik to umoczyłem.Tak tylko sie zastanawiam czy jezeli paski(rozrząd)są całe to moze byc jakas inna wina ewentualnego "zblokowania" silnika.Bo co do tych kontrolek to przt próbie rozruchu wogole nie przygasały
boss.007 - Nie Kwi 19, 2009 00:47

obrus napisał/a:
.Tak tylko sie zastanawiam czy jezeli paski(rozrząd)są całe to moze byc jakas inna wina ewentualnego "zblokowania" silnika

Czy to automat :?:
Jeżeli nie,to go na pycha brać :wink: jak da odgłos to gitara :grin:

obrus - Nie Kwi 19, 2009 00:56

No właśnie automat(znaczy sie dobrze),ale jak wiesz na pycha nie da rady.
dobra ide spac.Narka

Zukowaty - Nie Kwi 19, 2009 00:59

Podłącz się bezpośrednio pod rozrusznik kablami z aku i może to ruszy. Kontrolki nie przygasają przy odpalaniu.
michalie - Czw Kwi 23, 2009 18:48

Obrus a czy to auto nie stoi w okolicach kilcok na pewnym szrocie