Zobacz temat - [R600] Skrzynia zdechła?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Skrzynia zdechła?

mario1 - Wto Kwi 21, 2009 22:39
Temat postu: [R600] Skrzynia zdechła?
Witam szanownych klubowiczów.
Jestem właścicielem 600setki od dwóch miesięcy. Do wczoraj szczęśliwym i zachwyconym moim autkiem, do momentu kiedy stwierdziłem że pada mi skrzynia. Na początku (kilka dni temu i kilka set kilometrów) myślałem że to łożysko w prawym kole, ale po wjechaniu na podnośnik okazało się że głośno pracuje skrzynia biegów. Jak to możliwe że w kilka dni, ok.400km taka wielka zmiana? Skrzynka jest suchutka nawet drobnego zapocenia nie ma więc wyciek oleju wykluczam. Poradźcie, może jest to jakaś "typowa" usterka (łożysko czy cuś) naprawiać to czy szukać używki? HELP !! !

thef - Wto Kwi 21, 2009 22:56

Typowe jest dla tej skrzyni hałasujące łożysko oporowe. Czy jak wciśniesz sprzęgło to zmienia się ten dźwięk, w sensie słabnie?
mario1 - Wto Kwi 21, 2009 23:12

Łożysko oporowe raczej nie, hałas jest tylko w czasie jazdy na sprzęgle i bez, nasila się wraz z prędkością i jest bardzo podobny do rozsypanego łożyska w kole ale niestety to na 100% skrzynia-byłem pod autem przy odpalonym silniku na włączonym biegu na podnośniku. dziwi mnie tak krótki czas powstanie tego cholerstwa. Może ktoś spotkał się z czymś takim, może tylko jakieś łożysko w skrzyni ?
Brt - Sro Kwi 22, 2009 00:15

mario1 napisał/a:
Może ktoś spotkał się z czymś takim, może tylko jakieś łożysko w skrzyni ?

ozyska mechanizmu róznicowego zapewne .... 6208 standard ... ale niestety krzynka do wyjęcia .... przy okazji oczywiście sprawdź pozostałe ... szczególnie te od wałka sprzęgłowego :ok:

mcteusz - Sro Kwi 22, 2009 13:45

No i sprawdź czy w ogóle masz olej w skrzyni. Może już go tam nie było jak kupiłeś auto i skrzynia ma prawo być suchutka....
senior84 - Wto Maj 05, 2009 00:03

THEF ....mam pytanko ..też mam problem i strasznie hałasuje natomiast jak wcisnę sprzęgło to całkowicie nie słychać tego hałasu i jak jest na luzie też nic nie słychać,
NEOSSS - Wto Maj 05, 2009 09:24

senior84, lozysko, docisk
senior84 - Sro Maj 06, 2009 18:44

Dzięki a możesz mi jeszcze napisać jaki będzie koszt części.
NEOSSS - Czw Maj 07, 2009 09:55

TomaTeam, Allegro...