Zobacz temat - [R620] Problem z piastą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z piastą

fuego003 - Sob Kwi 25, 2009 00:52
Temat postu: [R620] Problem z piastą
Witam,
Posiadam rover 620 Si, 1995r. Od jakiegos czasu w czasie jazdy cos strasznie wyje. Chalas jest najwiekszy przy predkosci 60 - 90km/h. Dodatkowo w czasie skrecania w prawo jest jeszcze gorzej. Stwierdzilem ze to piasta i ja wymienilem ale problem nie ustapil. Wycie ciagle dobiega z tego samego kola. Co to moze byc? Czy moze to byc wina tarczy hamulcowej?

i mam jeszcze jedno pytanie: z jaka sila dokreca sie piaste bo moze to zrobilem zle???

z gory dzieki za odpowiedzi

Bordos - Sob Kwi 25, 2009 08:25

Jeśli chodzi Ci o tę wielka nakrętkę, po środku koła, bo bardzo mocno się do dokręca, a następnie zbija rancik śruby tam.

Wycie zwykle powodowane jest -niesprawnym łożyskiem. U mnie tez było tak, ze jak skręcałem w jedną stronę to robiło się cicho, a jak w drugą to głośno. U mnie przy ok. 70 km/h i wyżej huczało/szumiało. Także myślę, że wymień łożysko i będzie piknie:)



Ale sprawdź również czy masz wyważone koła.

Jeśli pomogłem ------> Klinik pomógł :)

fuego003 - Sob Kwi 25, 2009 11:51

No to wlasnie wymieniłem piaste i nie pomogło. Wymieniłem w kole tylnym a teraz sie zastanawiam czy to nie jest raczej przednie kolo. I wiem ze ta piaste trzeba mocno dokrecic ale chcialbym wiedziec jaki jest konkretny moment docisku.
NEOSSS - Sob Kwi 25, 2009 23:38

fuego003, spradz lozyska w przednich kolach i przeguby