Zobacz temat - [K series] Jak jest uszczelniony rozdzielacz zapłonu??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [K series] Jak jest uszczelniony rozdzielacz zapłonu??

wwekol - Pon Kwi 27, 2009 20:00
Temat postu: [K series] Jak jest uszczelniony rozdzielacz zapłonu??
Witam mam taki problem a mianowicie bylem dzisiaj na przegladzie i wszystko cacy ale Pan diagnosta :razz: doradził mi abym wymienil uszczelniacz rozdzielacza zapłonu bo olej z niego wychodzi i moze nabroić w ukladzie zaplonowym (spalenie cewki itp) I wlasnie w tym senk jaki to typ i rodzaj uszczelnienia (oring czy simering) jest tam, gdzie kupic i czy bezproblemowo sie go wymienia??
TomC - Pon Kwi 27, 2009 20:07

Kupić np w TomaTeam.
Tu masz link: http://www.tomateam.pl/sk...=silnik&c=1253. Zwróć uwagę że jest uszczelniacz przedni i tylny. Najlepiej wymień oba.
Wymiana bezproblemowa. Ściągasz pokrywę zaworów, demontujesz aparat, odkręcasz wałek rozrządu, wymieniasz (najlepiej oba) uszczelniacze wałka i wszystko skręcasz jak wymienisz.

wwekol - Pon Kwi 27, 2009 20:26

Czyli mam zakupić "Uszczelniacz wałka rozrządu" przedni i tylny :grin: bo myslalem ze jeszcze cos innego tam jest od rozdzielacza bo te uszczelniacze rok temu przy HGF byly robione ale pewnie szlak trafil przedni :wink: a jaki polecaszTomC, orginał czy FAI ?? ?
oprawca_1978 - Pon Kwi 27, 2009 20:48

Tommy sprzedaje marki FAI. To bardzo dobra marka, uszczelki głowicy marki FAI dla silnika Rovera są lepsze, niż oryginały od producenta.
Simmering to koszt około 17 PLN, żaden pieniądz. Przedni jest czarny, tylny czerwony, "lewy". Wypadałoby też zmienić i przedni uszczelniacz wału korbowego, koszt ten sam.
Tylny już więcej, ze 45 PLN kosztuje. Komplet uszczelniaczy do silnika szestastozaworowego to koszt 60 PLN, do ośmiozaworówki na pewno mniej.

wwekol - Pon Kwi 27, 2009 21:01

No to bedzie trzeba zakupic przedni i tylni :mrgreen: Wału korbowego sobie odpuszcze bo jeszcze wyjdzie ze profilaktycznie zmienie jeszcze uszczelke głowicy.... :grin: Dziekioprawca_1978,
sTERYD - Pon Kwi 27, 2009 21:03

przedni jest od strony rozrządu ;)
jak chcesz wymieniać tylko ten od kopułki, to potrzebujesz tylko tylny ;)
chyba, ze robisz rozrząd :cool: