Zobacz temat - [R400] Strzelające drzwi przy otwierani lub zamykaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Strzelające drzwi przy otwierani lub zamykaniu

qlesh - Sro Kwi 29, 2009 14:07
Temat postu: [R400] Strzelające drzwi przy otwierani lub zamykaniu
Dzisiaj mając odrobinkę wolnego czasu wziąłem się za drobne usterki w R. Mianowicie jednym z bardziej denerwujących mnie problemów była usterka "strzelających" drzwi. Czytałem nawet kiedyś taki mini poradnik od Mephisto(chyba dobrze napisałem) na temat prac związanych z młotkiem i naprawą problemu :wink:

Może sie komuś przyda i ma taką samą usterkę więc:

drzwi są tak jakby na trzech zawiasach dwóch głównych i jednym odpowiedzialnym za skokową pracę drzwi(ogranicznik wychylenia czy jakoś tak) no i własnie w tym ostatnim tkwi problem bo przy różnych ustawieniach drzwi "lubi" on sobie przeskoczyć całkiem głośno i niesympatycznie.

W moim wypadku wystarczyło dla różnych ustawień wychylenia drzwi dokręcać śrubę (zaraz nad zawiasem znajdującą się w drzwiach) a szczególnie przy maksymalnym wychyleniu(i minimalnie podtrzymywanych drzwiach)

może to komuś pomoże a może nie, warto niemniej było napisać żeby co mniej chętnych do majsterkowania przy swoim R odwieźć od pomysłu szukania płatnej porady i zachęcić do zlokalizowania usterki samodzielnie.

badek - Sro Kwi 29, 2009 14:19

U mnie terz cos zgrzytalo ale nie wiem czy mowimy o tym samym??Spryskalem ten ogranicznik WD40 i chodzi jak nowy nawet nie pisnie.