Zobacz temat - [r25.1.4.200r] Problem ze skrzynią głośno chodzi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25.1.4.200r] Problem ze skrzynią głośno chodzi

Lukasz17i - Pią Maj 01, 2009 00:35
Temat postu: [r25.1.4.200r] Problem ze skrzynią głośno chodzi
Witam mam nastepujący problem od pewnego czasu biegi cięzej mi wchodzą a na postoju przy wyłaczonym silniku jak zmieniam biegi to słychac straszne szemranie czy to normalne ?wsteczny to raz wejdzie od razu a czasem tzreba sie pomęczyć ma ktoś pomysł co mu leży ?
salam - Pią Maj 01, 2009 12:31

a masz olej w skrzyni jeszcze??
Lukasz17i - Sob Maj 02, 2009 09:20

szceże nie wiem nie wiem nawet jak to sprawdzića nieche skrzyni rozwalić
R-200 - Sob Maj 02, 2009 09:58

Patrząc od przodu masz wlew oleju do skrzyni który służy jako wskaźnik poziomu oleju. Odkręć korek i sprawdź czy cokolwiek tam jest. :roll:
fearless - Sob Maj 02, 2009 10:06

R-200 napisał/a:
Patrząc od przodu masz wlew oleju do skrzyni który służy jako wskaźnik poziomu oleju. Odkręć korek i sprawdź czy cokolwiek tam jest. :roll:


Raczej wątpliwe żeby coś tam zobaczył, oprócz dziury ;) Tam oleju nie powinno być widać, ewentualnie tylko ślady zapaćkania olejem. Żeby sprawdzić stan oleju, musisz dostać się pod auto, po boku skrzyni masz śrubę, po odkręceniu której powinien wylewać się olej, ale tak delikatnie, jeśli nic nie popłynie, to albo masz za niski poziom oleju, albo nie masz wcale.
Tak czy siak, proponuję odkręcić śrubę od dołu skrzyni, spuścić stary olej, wraz z opiłkami metalu, zalać świeżym (chyba 1,8 litra) - pojeździć trochę, żeby skrzynia się przepłukała, ponownie spuścić i zalać świeżym. Jeśli nadal będzie ciężko na skrzyni, lub biegi nie będą chciały wchodzić, to znaczy, że skrzynia albo do wymiany, albo no naprawy (może łożysko i jakiś trybik) U mnie nie dało się uratować skrzyni, łożysko oporowe było walnięte i trybik 5 biegu już dogorywał. Hej.

Lukasz17i - Nie Maj 03, 2009 00:25

Postaram się wymienic olej mam powiedzmy zaciek na skrzyni jest ona zroszona nic nie kapie ale jest olej ,mechanik powiedział ze to nic grożnego wiec zostawiłem tak jak jest hmm jaki olej wlać?