Zobacz temat - [R75] Demontaż głośników
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Demontaż głośników

corneloas - Pią Maj 01, 2009 22:58
Temat postu: [R75] Demontaż głośników
Witam jestem posiadaczem R75 chciał bym wymienić w nim głośniki ale nie wiem jak je zdemontować a nie chce niczego zniszczyć, prosił bym o jakieś wskazówki jak sie do tego zabrać. :bezradny:
Botanix - Sob Maj 02, 2009 08:58

Cytat:
Witam jestem posiadaczem R75 chciał bym wymienić w nim głośniki ale nie wiem jak je zdemontować a nie chce niczego zniszczyć, prosił bym o jakieś wskazówki jak sie do tego zabrać. :bezradny:


Najprościej będzie je odkręcić śrubokrętem, tak samo jak tapicerkę drzwi.

corneloas - Sob Maj 02, 2009 09:22

Dobrze to ze trzeba zdemontować tapicerkę to wiem tylko nie wiem jak mam ja zdemontować prosił bym żeby ktoś napisał które śruby trzeba odkręcić.
MaReK - Sob Maj 02, 2009 10:52

Odkrec wszystkie mozliwe srubeczki w boczku... chyba 3 sztuki sa.
Pod klamka otwierania jest jedna zaslepiona. Jesli masz klamke od okien ja tez musisz zdemontowac. Najlepiej od dolu bo tam jest specjalne wyciecie na srubokret zeby zwolnic blokade "podkowki" i zeby klamka latwo zlazla ze bolca.

Nastepnie szybkim acz ostroznym ruchem pociagnij do siebie dol boczku. Zlap go po bokach, wloz paluchy miedzy boczek, a drzwi i szarpnij. Powinny odskoczyc spinki i boczek bedzie wisial na ryglu i rynience na gorze. Wtedy uderz od spodu w boczek i powinien zeskoczyc. Poodlaczaj przewody od cykaczy (z tylu) i bedziesz mial na wierzchu glosnik.
Glosnik jest umieszczony w koszyku. Ja przerobilem ten koszyk troche, zeby wlazl mi moj glosnik, drzwi wygluszylem bitumiczna mata i zamontowalem. Gorzej jest jest z cykaczami, bo trudno je dopasowac, dlatego z tylu zostawilem oryginal.

Co do przodu i cykaczy, to musisz delikatnie zdjac ta maskownice.
Zaczynajac az od konca drzwi. Nie boj sie jej skrecac na dwie strony, ona jest b. elastyczna i nie powinna peknac.

Gdzies tu wczesniej - Marian_K opisal procedure zdjecia boczku.

Pozdrawiam,

ciacho4 - Pon Maj 04, 2009 12:25

Proponuje wywalić koszyk i zamontować dystanse 20mm(grubości) u mnie weszło bez problemu. Całość dodatkowo usztywnić mata bitumiczną żeby dystans nie miał prawa sie ruszyć. Dystans trzeba trochę podpiłować aby pasował ale warto na jedne drzwi weszło 7 mat (wariant oszczędnościowy) bo wg mnie weszło by więcej ale nie chciałem obciążać ich dodatkowo.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35509

Trebor75 - Pon Maj 04, 2009 15:47

Mam to najgorsze audio z 75, i szlag mnie trafia... za jakiś czas będę musiał się tym poważnie zająć... Montował ktoś tak zwane zestawy multimedialne, czy jakoś tak? Troche to kosztuje ale i ma sie wszystkie pierdoły w jednym miejscu... chodzi o Radio+navi+jakieś tam dodatki :razz:

Jakie są rozmiary oryginalnych głośników i czy wejdą wieksze?