Zobacz temat - [r200 '98] hamulce, tarcze, klocki - skrzypi, piszczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 '98] hamulce, tarcze, klocki - skrzypi, piszczy

ywis - Sro Maj 06, 2009 19:51
Temat postu: [r200 '98] hamulce, tarcze, klocki - skrzypi, piszczy
Nie wiem konkretnie co jest powodem, przejdę do rzeczy. Dzisiaj spadło trochę deszczu, w momencie gdy zaciągam ręczny (linka od strony kierowcy jest luźna, tak jak by nie trzymała, a od strony pasażera napięta jak należy podczas zaciągniętego ręcznego) coś skrzypi. Gdy wezmę wysiądę z auta i troszkę rozbujał "dupe" mojego R, to strasznie skrzypi, to samo jest jak wsiadam to coś skrzypnie i jest to ewidentnie tył samochodu. Podobnie jest jak daje wsteczny i jadę powoli na wstecznym (hamulec już nie jest zaciągnięty), to również są momenty, że coś za skrzypi i pisk... nie wiem co to może być, ale drażni mnie to strasznie. Jak jest sucha pora to jedynie na zaciągniętym ręcznym tak jest. Dodam jeszcze, że na zaciągniętym ręcznym auto potrafi mi ruszyć jak dam delikatnie gaz, delikatnie, a nie but.

Co jest? Co sprawdzić, za co się wziąć, macie podobne przypadki?

giewu - Sro Maj 06, 2009 20:35

Cytat:
Co jest? Co sprawdzić, za co się wziąć, macie podobne przypadki?

może przyjrzyj się regulacji hamulca ręcznego schowanej pod tylną popielniczką :wink:

truten23 - Czw Maj 07, 2009 09:24

Przyjżyj się także stanom okładzin ciernych i ogólnej kondycji hamulców...
ywis - Czw Maj 07, 2009 11:09

Co to takiego te okładziny cierne?

Jeśli chodzi o linki w miejscu popielniczki, tam niestety już nic nie da się wyregulować i to raczej nie to miejsce jest winą tych skrzypień, pisków na zaciągniętym ręcznym...

BetJar - Czw Maj 07, 2009 18:10

ywis napisał/a:
Co to takiego te okładziny cierne?

Ta część klocka co trze o tarczę. :smile: