Zobacz temat - [R620] Układ chłodzenia w R 620 sdi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Układ chłodzenia w R 620 sdi

yoka - Nie Maj 10, 2009 15:48
Temat postu: [R620] Układ chłodzenia w R 620 sdi
czy w rover 620 sdi układ chłodzenia jest wyposażony w jakiekolwiek filtry?
chce wlać uszczelniacz do układu ale nie wiem czy mogę to zrobić nie powodując zagrożenia dla mojego rover'ka... :roll:

pomóżcie...

sTERYD - Nie Maj 10, 2009 15:56

a czy jest jakikolwiek układ chłodzenia wyposażony w filtry?
jeśli chodzi o uszczelniacze to wlewasz na własne ryzyko. pamiętaj, że on zaklei to co chcesz i może też zakleić wszystko inne jak zawór nagrzewnicy, termostat, kanalik w chłodnicy... :/

thef - Nie Maj 10, 2009 15:57

Nie ma żadnych filtrów w układzie chłodzenia.
BetJar - Nie Maj 10, 2009 16:04

yoka napisał/a:
chce wlać uszczelniacz

Powodując zagrożenie dla twojego rover'ka...
sTERYD napisał/a:
pamiętaj, że on zaklei to co chcesz i może też zakleić wszystko inne jak zawór nagrzewnicy, termostat, kanalik w chłodnicy...

Dobrze gada :ok:

yoka - Nie Maj 10, 2009 16:42

no to co? lepiej nie wlewać? mam ubytki płynu, ale żadnych innych oznak HGF'u... wiec mniemam ,że to nie to.. a jak pojade do mechanika, to pierwszą jego diagnozą bedzie padnięta uszczelka...
:twisted:
co zrobić? :roll:

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 16:45 ]
a moje pyt. o filtry wzieło się stąd: http://allegro.pl/item626...fesjonalny.html

thef - Nie Maj 10, 2009 17:00

Pojedziesz do mechanika, a ten na początku poszuka ewentualnych nieszczelności powodujących ubytki płynu. Jeśli od razu zacznie od uszczelki, to jedź do innego. Czy auto kopci Ci na biało na rozgrzanym silniku?

PS>Jeśli nie widać miejsc wycieku, zlej płyn z silnika zdejmij wszelkie gumowe węże, ładnie oczyść miejsca styków z wszelkimi króćcami oraz termostatem, załóż na nowe opaski no i przy okazji dokładnie obejrzyj pod kątem uszkodzeń węże, termostat, zbiorniczek itd. Jeśli płyn będzie dalej uciekał trzeba będzie przyjrzeć się dokładniej, np. okolicom pompy wody lub chłodnicy. W warsztacie powinni Ci wtłoczyć wyższe ciśnienie do układu i szukać miejsc wycieku.

yoka - Nie Maj 10, 2009 17:24

nie kopci na biało, nie ma żadnej mazi, nie przegrzewa się, nie bierze oleju- a może powinien... o.k. jutro jadę do warsztatu. napiszę, co z tego wyszło..

Dzięki za pomoc :wink: