Zobacz temat - [R600] Kompatybilność skrzyni biegów z Accord '96-99
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Kompatybilność skrzyni biegów z Accord '96-99

Kotu - Wto Maj 12, 2009 11:12
Temat postu: [R600] Kompatybilność skrzyni biegów z Accord '96-99
Witam,
Mam następujący problem: podczas szybkiej jazdy w trasie rozszczelniła mi się skrzynia i wylał się prawie cały olej. Naturalnie nie zauważyłem problemu dopóki nie było zbyt późno - spaliłem zespół kół zębatych i łożyska piątego biegu :( w związku z tym mam parę pytań:
- Czy zestaw kół zębatych od accorda tdi 96-99 będzie pasował? Mam możliwość ściągnięcia tych części, ale nie wiem czy to właśnie do tych roczników accorda wsadzali diesle Rovera? Czy ktoś może dokonywał już podobnych transplantacji?
- Nie bardzo widzi mi się kupno skrzyni używanej, bo a nóż kupię szrota :/ Wiem że w roverach 400 były inne przełożenia w skrzyni, jak to było z accordem?
- Jeśli jednak polecacie zakup używanej skrzyni, czy ktoś może polecić mi jakiegoś znanego mu, solidnego sprzedawcę np. na Allegro?

Będę jeszcze pytał w TomaTeam, ale na razie nie mogę się dodzwonić...

Brt - Wto Maj 12, 2009 14:18

ta z accorda jest kompatybilna :ok: ... Gdybyś wymieniał zębatki i łożyska 5 biegu, to wymien przy okazji koniecznie łożyska mechanizmu różnicowego i sprawdź te od wałka sprzęgłowego, gdyż ten zestaw najszybciej leci w skrzyniach PG1 :ok:
Kotu - Czw Maj 14, 2009 12:38

Dzięki serdeczne za informacje! :mrgreen: pozdrawiam!