Zobacz temat - [214i] Tykanie z silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Tykanie z silnika

Dydo - Sro Maj 20, 2009 20:39
Temat postu: [214i] Tykanie z silnika
Na zimnym silniku słychać, jakby zawór uderzał w pokrywe silnika. Ale nie jestem pewien, czy to zawór. Gdy auto się rozgrzeje to jest już okej. Co jest przyczyną ? Zawór czy popychacz hydrauliczny ? Jeśli jedno lub drugie, to mniej więcej ile kosztuje naprawa ?
Lechos - Sro Maj 20, 2009 20:48

moze wchodzi tu w gre zjawisko zwane "piston rattle"
DANTE79R - Czw Maj 21, 2009 00:10

A może pasek rozrządu się przestawił i zaworek zaczyna stukać? Lepiej na to popatrz bo szkoda byłoby silnik robić
introooz - Czw Maj 21, 2009 19:32

wystarczy poszukać ;)

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#26

pzdr ;]

Dydo - Czw Maj 21, 2009 22:25

DANTE79R napisał/a:
A może pasek rozrządu się przestawił i zaworek zaczyna stukać? Lepiej na to popatrz bo szkoda byłoby silnik robić


Napewno nie, bo przed wymianą rozrządu było tak samo i po wymianie rozrządu jest tak samo ;)

Hmm, musiałbym gdzieś posłuchać jak chodzi inny Roverek w benzynie, czy też tak klekocze jak jest zimny. O tym "piston rattle" czytałem, jednak chciałem się bardziej upewnić i jednak na wszelki wypadek zapytać, wkońcu nie biją za to i po to jest forum ;)

Zjawisko to zostało opisane przez ROVERa jako "piston rattle" w biuletynie serwisowym nr 0023 z dnia 18.11.98

Mam rozumieć, że dopiero w Roverach z roku 98 taki stukot występował ? Czy w 98 dopiero dowiedzieli sie z tego biuletynu, jak to nazwać. Jak mam interpretować to zdanie ?