Zobacz temat - [R620] Od czego jest ten czujnik?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Od czego jest ten czujnik?

funfel - Pią Maj 22, 2009 12:34
Temat postu: [R620] Od czego jest ten czujnik?
Przed chwila zagladalem sobie pod maske samochodu i zobaczylem ze jeden czujnik sie rusza, mozna go wyciagac i wkladac. W Tym czujniku jest jakas igła ktora wychodzi i wchodzi z tego otworu. Czujnik znajduje sie przy skrzyni biegow, pod rurą od filtra powietrza.
Czy nie jest on czasem od prędkościomierza? i co z tym fantem zrobic? wcisnąć?

kaaaziuu - Pią Maj 22, 2009 12:36

A predkosciomierz dziala normalnie :?:
funfel - Pią Maj 22, 2009 12:38

no wlasnie nie dziala, czasami jak wjade w jakas dziure to sie ruszy i leci na 0 spowrotem, i dlatego pomyslalem ze moze to od tego
kaaaziuu - Pią Maj 22, 2009 12:42

Skoro to tak sobie lata, spróbuj jakos to usztywnic, zeby tak sobie nie latalo i sprawdz czy budzik zaczal dzialac :smile:
Brt - Pią Maj 22, 2009 12:44

no mniej wiecej w opisanym miejscu jest tzw. impulsator, który podaje sygnał do prędkościomierza. Spróbuj to usztywnić jak radza koledzy wyzej i zobaczysz czy prędkościomierz zadziała :ok:
funfel - Pią Maj 22, 2009 12:50

he, ledwo co telefon zmiescilem zeby zdjecie zrobic.. jak ja tam reke wloze zeby jeszcze tam gdzebac.. :] No nic, browar w ręke i do roboty.
kaaaziuu - Pią Maj 22, 2009 12:52

No raczej, bez browarka naprawa sie nie obejdzie :wink:
funfel - Pią Maj 22, 2009 13:29

Jak na zlosc deszcz zaczal padac, ale zdazylem prowizorycznie taśmą przykleic i co zauważyłem, jest tam jakas plastikowa rurka ktora jest złamana i dlatego ten czujnik sie rusza. Mechanik ktory wymienial mi skrzynie powiedzial zebym kupil czujnik bo sie prawdopodobnie spalił, ale przyczyna jest chyba taka ze zakladając go poprostu coś złamał. Trzeba bedzie chyba kupic ten czujnik niech wymienia. Przykleilem tasmą tak zeby sie nie ruszał, ale i tak nie działał.
P.S. Nawet browara nie zdazylem otworzyc :/

NEOSSS - Pią Maj 22, 2009 13:50

funfel, wez znajdz teraz impulsator z 95 roku... 6 w Totka...
Polecam zakupic od 96 w gore i zaslepic dodatkow smarowanie gdyz ten nowszy tego nie posiada

funfel - Pią Maj 22, 2009 14:50

NEOSSS, a posiadasz na stanie taki impulsator? Kiedyś juz pisałem do Ciebie na priv o tym, ale nie przeszkadza mi to az tak zeby to robic juz.. wiec wtedy sobie odpuściłem. Za niedlugo bede jechał w dłuższa trase, wiec juz chcialem wszystko dograć.
NEOSSS - Pią Maj 22, 2009 15:59

Zapraszam na PW