Zobacz temat - [R620] Chmura..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Chmura..

Tomasz620 - Pią Maj 22, 2009 14:18
Temat postu: [R620] Chmura..
Hello All..
mam kurde problemik..
wsiadlem w auto odpalam dziada a ten mi kopci jak ciuchcia.nawet po rozgrzaniu na wolnych obrotach kopci az wstyyd..
fakt troche dalem mu w palnik ale jak byl rozgrzany..okolo 5tys.mialem.az do biegu 4..
no i nierowno chodzi..

thef - Pią Maj 22, 2009 14:51

Na jaki kolor w ogóle kopci?
Tomasz620 - Pią Maj 22, 2009 15:35

siwy dymek leci non stop na wolnych obrotach a jak dam po garach to leci czarny jak smola..6tys.obr
thef - Pią Maj 22, 2009 15:40

Sprawdź czy jeszcze masz płyn chłodniczy w zbiorniczku.
Tomasz620 - Pią Maj 22, 2009 16:15

wszystko norma..wlasnie sprawdzilem..niewiem co to do cholery jasnej moze byc.. pomoz Thef
funfel - Pią Maj 22, 2009 16:19

ja tak mialem ze kopcil jak przytykał mi sie na zgięciu przewod od IC, tylko wtedy zostawiałem białą chmure, moze sprawdz filtr powietrza?
thef - Pią Maj 22, 2009 17:32

Tak jak radzi funfel, posprawdzaj cały dolot do samej turbiny oraz węże intercoolera, do tego przerywanie może być spowodowane wiązką przewodów silnika (przy takich obrotach mogło być gorąco i coś się przytopiło, przetarło, pogorszył się styk) - przeczyść kostki, sprawdź przewody itp. Odkręć też korek zbiorniczka (na zimnym silniku) i sprawdź czy nie ma jakiegoś podejrzanie wysokiego ciśnienia w układzie, obserwuj teraz często stan płyny chłodniczego w ogóle. Mi też kopcił na wolnych na biało - pękła głowica. Nie chcę straszyć, ale warto uważać, bo może to HGF lub właśnie pęknięta głowica.

[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 17:35 ]
Aha, czarny dym przy takich obrotach to normalna sprawa i nie ma się co przejmować - wywala po prostu cały syf z wydechu ;) . A tak w ogóle to nie ciągnij go wyżej niż 4, no góra 4,5 obr/min, bo to nic już nie daje, a tylko może zaszkodzić ;) .

Tomasz620 - Pią Maj 22, 2009 17:45

Thef wszystko posprawdzalem..wyczyscic nieczyscilem..bo juz jest wszystko w normie..plynu Nieubylo..aaa no i dzieki za rade z tymi obrotami..niewiedzialem ze moze zaszkodzic krecenie go na 6tys/obr. ; )