Zobacz temat - [R45iTD] Jak to jest z komputerem...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45iTD] Jak to jest z komputerem...

Immq - Wto Maj 26, 2009 09:46
Temat postu: [R45iTD] Jak to jest z komputerem...
Witam.

Od ostatnich przepraw z przepływką ( temat jeszcze nie załatwiony ) mam kolejny mały problem. Otóż świeci mi się kontrolka check engine ze względu na to że mechanior odpiął wtyke od pompy paliwa, nakazał uruchomić silnik i tak oto powstał błąd. Byłem w servisie boscha by owy błąd skasowac ale: ze względu na to że sa dwa sterowniki, jeden w pompie vp30 a drugi obok akumulatora to się nie może z kompem połączyć by usterke skasowąc. Używał kts'a 650 i nie dało rady żadnych danych podpatrzeć, czy naprawde jedyna możliwość to T4 ? wyczytałem że odczytują dane kts'em ale u mnie to niechce działać. Sprawdzałem też na kts 500 i dwoch kompach od Toyoty. Więc jak to z tym jest ?

Pozdrawiam :D

Remigiusz - Wto Maj 26, 2009 10:03

Nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba po 50. razie uruchomienia samochodu błąd się sam kasuje.
thef - Wto Maj 26, 2009 10:31

W iDT kasowanie błędów możliwe jest niestety tylko za pomocą komputera. Z tego co wiem, te roverki przeczyta (przynajmniej w podstawowym zakresie) każdy komputer z interfejsem OBDII więc nie mam pojęcia dlaczego się nie udało.
hrv - Wto Maj 26, 2009 11:08

Moj mechaninik przeczytal bledy za pomoca starego interfejsu OBD, nowym nie mogl sie polaczyc.
penio - Wto Maj 26, 2009 17:54

kilka testerow uniwersalnych to robi kts tez powinien dac rade. Jakjest od toyoty to jest do toyoty:) i si enie dziw.Przyjedz to ci sie polacze:)

pozdr.

PHJOWI - Wto Maj 26, 2009 18:30

testery uniwersalne odczytują tylko tryb obd , to co producent zostawił to tylko rusza serwisówka, np, usterka pompy wtryskowej immo i inne pierdoły