Zobacz temat - [r400 1,6 16v 99r]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400 1,6 16v 99r]

daro76 - Wto Maj 26, 2009 15:12
Temat postu: [r400 1,6 16v 99r]
Mam takie pytanie jak wymienic tuleję w tylnym wachaczu[cukiera]z tego co czytałem na forum to jedni wyciągaja caly wachacz a drudzy nie.Odnosnie tego tytlnego zawieszenia czy trzeba odłączyc przewód hamulcowy i czy niestanie się nic z abs jak płyn ucieknie ze zbiorniczka bo gdzieś pisalo że moze się zapowietrzyc.Jeszcze pytanie o samo wyjęcie tuleji czy mozna go wybic mlotkiem czy lepiej wycisnac na prasie.Ostatnio bylem sie pytac o ustawienie zbieznosci to gosciu mówil ze tylu sie chyba nie ustawia a dobrze wiem że trzeba ustawic[tacy fachowcy].Jeszcze mam jedno pytanie czym najlepiej wybic sworzen wachacza przedniego dolnego czy ma ktos jakis sposób.Za wszystkie odpowedzi dziękuje.
sTERYD - Wto Maj 26, 2009 16:53

daro76 napisał/a:
czy trzeba odłączyc przewód hamulcowy i czy niestanie się nic z abs jak płyn ucieknie ze zbiorniczka bo gdzieś pisalo że moze się zapowietrzyc

zależy, czy masz tarcze, czy bębny, jeśli tarcze, to zdejmyjesz cały zacisk i podwieszasz go na drucie do sprężyny. Jeśli bębny, to musisz odkręcić przewód, ale to żaden problem. jak się zapowietrzy, to po prostu odpowietrzysz. Jak każde inne hamulce.
daro76 napisał/a:
Jeszcze mam jedno pytanie czym najlepiej wybic sworzen wachacza przedniego dolnego czy ma ktos jakis sposób

ściągacz do sworzni kulistych się takie coś nazywa i w każdej kastoramie itp można za 20 parę plnów kupić. :cool:

greg_szczytno - Wto Maj 26, 2009 20:14

To przy okazji zapytam czy włożyc taki sworzeń też można jakoś bez prasy ?? np tym ściagaczem ??
mielony22 - Sro Maj 27, 2009 09:07

u mnie cukiery to same wylecialy :lol: :lol: a reszta wyciskana na prasie. koszt ok.400pln-ow za same tulejki.robocizna swoja droga.