Zobacz temat - [R620] Problem z silnikiem / gaśnie / check engin
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z silnikiem / gaśnie / check engin

kams - Sro Maj 27, 2009 13:47
Temat postu: [R620] Problem z silnikiem / gaśnie / check engin
hej

od pewnego czasu walczę z rowerkiem, ponieważ wystąpiły poniższe objawy

- zaczeło się od tego iż bardzo ciężko odpala na zimnym silniku (oczywiście od razu wymieniłem świece, przekaźnik, filtr ropy oraz gruszkę) ... niestety nie pomogło
- od dwóch tygodni ciężko odpala nawet na ciepłym silniku (np po przejechaniu 20km i zgaszeniu na 2 minuty)
- stracił bardzo na mocy
- od niecałych dwóch tygodni potrafi zgasnąć na wolnych obrotach (np. przy wolnej jeździe w korku i redukcji biegu z 3 na 2)
- no i co pewien potrafi w czasie jazdy przy około 2tys obrotów na 3 lub 4 biegu zapalić się Check Engine

pierwsze co zrobiłem do sprawdzenie i przeczyszczenie wiązek przewodów - niestety nie pomogło
byłem na diagnostyce komputera - wyszedł błąd nastawnika dawki - więc pojechałem do speca od pomp (podobno najlepszy zakład na dolnym śląsku - w sobótce) - ale czyszczenie nastawnika nic nie pomogło

co o tym koledzy myślicie ? ... czyżby czekała mnie wymiana pompy ? ... na co trzeba szczególnie uważać przy kupnie i wymianie ?

Raptile - Sro Maj 27, 2009 14:00

a kąt wtrysku sprawdzali ?
kams - Sro Maj 27, 2009 14:04

tak, kąt wtrysku był sprawdzany w okresie wymiany świec i przekaźnika
Remigiusz - Sro Maj 27, 2009 14:13

hmm dziwna sprawa mi by jeszcze takie coś do głowy przyszło :wink:

http://roverki.pl/article.php?sid=490

Jedynie co by można było spróbować to jeszcze pompę do regeneracji oddać.

NEOSSS - Czw Maj 28, 2009 01:29

CPW wymien
kams - Sro Cze 17, 2009 09:00

no i autko w końcu działa:
- został wymieniony CPW (czujnik położenia wału)
- oraz przy okazji wyczyszczone wtryski