Zobacz temat - [R620] Coś piszczy w lewym kole:(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Coś piszczy w lewym kole:(

irecki26 - Sro Maj 27, 2009 13:49
Temat postu: [R620] Coś piszczy w lewym kole:(
Sprawa wyglada tak: Cofając słychac piszczenie w lewym przednim kole,gdy jade do przdou juz mniej piszczy,ale jak skrecam w lewo kierownica pisk sie nasila,a jak wezme kierownica w prawo to znika pisk,co moze byc?
brand - Sro Maj 27, 2009 14:14

irecki26, masz alusy nie-roverowe? może trą o felgę jakieś elementy zawieszenia? Albo blaszka w zacisku hamulca. Trzeba rozebrać i sprawdzić. U mnie słyszę chrzęst blaszki w lewym tylnym kole. Może u Ciebie piszczy..
krzych - Sro Maj 27, 2009 15:32

W mojej 400 to samo.Ciekawe dlaczego prawie zawsze cos sie dzieje w lewym tylnym kole :roll: .U mnie prawdopodobnie nie cofa sie tloczek. :lol:
irecki26 - Sro Maj 27, 2009 16:19

Pomyliłem sie PRZEDNIA LEWA STRONAfelgi stalowe 15 z opona 185/65,miejsca tam jeszcze pod błotnikiem ze spokojnie 17 by weszla.Cholera ,kupilem rovera 3 tyg temu,wygladalo wszysko na ładnie,a teraz coagle jakies duperele wychodza.Ostatnio zatankowalem do pelna to mi ropa kapala ze zbiornika.Ech ,ale co sie dziwic samochod ma 14 lat.......
Jak ktos ma jeszcze jakis pomysł na to piszczenie to czekam na podpowiedzi.
A moze łozysko?,przegub........?

Krzysi3k - Sro Maj 27, 2009 16:22

irecki26 napisał/a:
łozysko


Bardziej by huczało niż piszczało

irecki26 napisał/a:
przegub


Masz tył napęd, że o przegub w tylnym kole się martwisz? :lol:

Zawieszenie sprawdź :)

krzych - Sro Maj 27, 2009 16:47

Proponuje dzwignac go do gory i poobracac kolem ,pewnie znajdziesz przyczyne.
NEOSSS - Czw Maj 28, 2009 01:32

irecki26, osona tarczy badz zacisk sie nie cofa i trzyma klocki, przy wolnym kreceniu kolem i przyciskaniu lekkiemu klocka piszczy