Zobacz temat - [r420Di,97r]Szyby elektryczne Problem opadają
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420Di,97r]Szyby elektryczne Problem opadają

sadeczek_ - Czw Maj 28, 2009 20:40
Temat postu: [r420Di,97r]Szyby elektryczne Problem opadają
Witam wszystkich i prosze o pomoc nie dociskaja mi szyby do końca obie przednie zawijają mi sie uszczelki od zewnątrz a dziś tak mi spadł szyba od kierowcy że musiałem ja trzymac.powalczyłem troche i weszła choć zawineła mi sie na maxa uszczelka przy lusterku czy ona spadła z prowadnic choc od połowi łapie sam nie wiem o co chodzi
DANTE79R - Czw Maj 28, 2009 20:46

Rozbierz tapicerki i po wnikaj być może prowadnica szyby się poluzowała i szyba nie trafia w miejsce. Myślę że to wina prowadnic no i warto też zobaczyć na "silniczki" być może któryś się kończy i nie domyka szyby z należytą siłą. Pozdrawiam
sadeczek_ - Czw Maj 28, 2009 20:55

właśnie jeśli chodzi o siłowniki to sa oki jak dziś spadła mi ta szyba to była lekko otwarta i zamykając drzwi coś zgrzytneło opuściłem troche szybe i prawa strona ostro opadła a lewa została na tej samej wysokości musiałem złapac prawą strone i podciągnąc do góry wcisnołem przycisk i poszła do góry ale tak mi sie uszczelka zawija przy lusterku że tragedia ale tez mi sie tak wydaje że wypadła z prowdnic czyli trzeba od środka rozkrecać tapicerke może ma ktoś doświatczenie w tym
DANTE79R - Czw Maj 28, 2009 20:58

zdjęcie tapicerki to prosta sprawa, poszukaj śrubek i odkręcaj, może być jedna schowana pod uchwytem do zamykania drzwi ale pewności nie mam. Musisz dobrze popatrzeć a jak już ją zdejmiesz to zobacz na prowadnicę, kabelki i silniczek.

[ Dodano: Czw Maj 28, 2009 21:04 ]
przyczyna na pewno jest w drzwiach, ja bym stawiał na prowadnice ale skoro mówisz że są ok... Miałem podobny problem w Roverku 216 i okazało sie że to prowadnica ale byc może u Ciebie jest inaczej. Mimo wszystko zobacz i jak już zdejmiesz tapicerkę to poruszaj szybami i zwróć uwagę na wszystko co będziesz mial przed oczami. Pozdrawiam

polakpolak29 - Czw Maj 28, 2009 21:05

TU jest wszystko opisane jak ściągnąc tapicerkę
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=32686

DANTE79R - Czw Maj 28, 2009 21:15

No kolega polakpolak29 podrzucił opis jak zdjąć tapicerkę a resztę sprawdź jak sugerowałem :)
sadeczek_ - Czw Maj 28, 2009 21:54

podziękował i zobaczymy jak to wyjdzie tak jak widziałem na fotce to te plastiki do okoła drzwi są na zatrzaskach ,napisze jak to wyszło jutro bede miał czas to może uda mi sie zadziałac